Erzincan’da Bahar Temizliği

Kentte yaşayan herkesin, temiz bir çevre için elinden gelen katkıyı sağlamasını sağlamak amacıyla; Erzincan Belediyesi tarafından organize edilen, Valiliğimiz, Erzincan Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük ve Sağlık Müdürlüğünün katkıları ile düzenlenen Bahar Temizliği Kampanyası törenle başlatıldı

Erzincan’da Bahar Temizliği
 Cumhuriyet Meydanında düzenlenen kampanya törenine Vali Selman Yenigün, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Vali Yardımcısı Abdullah Çiftçi, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan törenlerde folklör ekibi tarafından halk oyunları oynandı. Halk oyunlarının ardından konuşma yapan Vali Selman Yenigün, çevre temizliğinin medeniyetin ölçüsü olduğunu vurguladı. Sayın Valimiz; “İnsan sağlığının şüphesiz ki her şeyden önemlidir. İnsan sağlığının korunması noktasında çevre temizliği en önde gelen hususlardan bir tanesidir. İnsanoğlu, genel halk sağlığı dediğimiz çevre temizliğini de kapsayan sağlık konusunda yıllardan beri üzerinde durdukları, yıllardan beri çözüm üretmeye çalıştıkları çok önemli bir olgudur. Medeni ülkelerde çevre temizliği medeniyetin ölçüsü olarak ele alınıyor. Yani, modern kent demek; sağlıklı, temiz bir çevreye sahip kent demektir. Eğer modern ve çağdaş bir kent olmak istiyorsak, sağlıklı ve temiz bir çevreyi gerek kamu kurumları gerekse tüm toplum olarak oluşturmamız gerekiyor. Evimizde yapacağımız, ev içindeki temizlik yeterli değildir. Eğer sokağa adımımızı atarken burada bir temizlikle karşılaşmıyorsak evdeki temizliğin çok fazla bir anlamı yoktur. Çünkü günümüzün büyük bir çoğunluğunu evimiz dışında geçiriyoruz. Bu anlamda çevre temizliğine verilmesi gereken önem gerçekten kampanya düzenlemeyi gerektirecek kadar önemlidir. “ şeklinde konuştu.

Vali Yenigün konuşmasının ardından Vali Selman Yenigün, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Vali Yardımcısı Abdullah Çiftçi sembolik olarak temizlik arabası sürdüler. Öğrenciler ise çevre temizliği ve çevre temizliğinin önemine değinen pankartlar taşıdılar.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER