banner352

Erzincanda Köy Yolları Sıcak Asfalt Olacak

Vali Süleyman Kahraman, Organize Sanayi Bölgesinde Erzincan Valiliği İl Özel İdaresi konkasör tesislerini inceledi. Burada yeni kurulan asfalt plent tesislerini gezen Vali Kahraman, saatte 120 ton üretim kapasiteli tesiste üretilecek sıcak asfalt ile köy yollarının asfaltlanacağını vurguladı.

Erzincanda Köy Yolları Sıcak Asfalt Olacak
Vali Süleyman Kahraman, Erzincan İl Özel İdare Genel Sekreteri Yaşar Felekoğlu ile birlikte Erzincan Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan Sıcak asfalt üretim tesislerini gezdiler. Bu yıl faaliyet gösterecek olan tesiste üretilecek sıcak asfalt köy yollarına serilecek. Erzincan Valiliği, İl Özel İdaresi olarak yapmış olduğumuz çalışmanın Türkiye’de örnek teşkil edeceğini söyleyen Vali Süleyman Kahraman, “Uluslararası kara yollarda kullanılan asfaltın aynısını köy yollarımızda kullanacağız” dedi.

Özel İdare Konkasör tesislerini gezen Vali Kahraman, Genel Sekreter Yaşar Felekoğlu’ndan bilgi aldı. Yeni kurulan asfalt plent tesisinin yerli bir firma tarafından kurulduğunu ve tamamının yerli üretim olduğunu vurgulayarak, saatte 120 ton üretim yapabildiğini söyledi. Bu yaz tesislerin çalışmaya başlayacağını söyleyen Genel Sekreter Yaşar Felekoğlu, üretim ve çalışmaların tamamı özel idare imkanları ile sürdürüleceğini vurguladı.

Tesislerdeki incelemenin ardından değerlendirmede bulunan Vali Süleyman Kahraman, “Erzincan Valiliği İl Özel İdaresi olarak yoğun ve sistemli bir asfaltlama çalışması içerisindeyiz. Türkiye’de bir çok yerde hala asfaltsız köy yolu bulunurken Erzincan bu konuda çok şanslı. Erzincan’da tam köy yollarımızda asfalt çalışması yapıldı. Bunun da ötesine geçerek, bu yollarımızı sıcak asfalt ile kaplayacağız. Bilindiği gibi yoğun geçen kış şartları yapılan satıh kaplamalı asfaltın ömrünü kısaltıyor. 2-3 yılda yenilenmesi gereken bu yollarda yeniden çalışma yapmak yerine, 15-20 yıl ömrü olan daha kaliteli sıcak asfaltlama çalışması yapacağız. Biz bu sene asfaltlama çalışmasında bir ilke imza atarak kendi araçlarımız ile malzememizi kendimiz üreterek köylere hizmetin en iyisini götürmeye çalışacağız.” dedi

Erzincan’da merkez ile birlikte 9 ilçede yürütülecek olan asfaltlama çalışmalarının bu sezonda hizmet verecek olan asfalt üretim tesisleri ile paralel olarak devam edeceğini söyleyen Vali Süleyman Kahraman, “Erzincan’da toplamda 530 köyümüz bulunuyor. Ancak bu köylerin tamamının asfaltlanması mümkün değil. İlk etapta grup köy yolları, nüfus yoğunluğu olan köyler ve altyapısı, üst yapısı buna müsait olan köy yolları sıcak asfalt ile asfaltlanacak. Çalışmalarda yaz kış demeden büyük emek sarf eden, özverili çalışma gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
undefined

undefined

undefined

undefined

undefined
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER