banner360

Erzincanlı Askerimiz hain saldırı sonucu Şehit düştü...

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde görev yerlerine gitmek için evinden çıkan 2 asker PKK'lıların silahlı saldırısı sonucu şehit oldu. Olay yerinde şehit olan askerlerden biri Erzincanlı hemşehrimiz Sinan Uçan oldu.

Erzincanlı  Askerimiz hain saldırı  sonucu Şehit düştü...
 Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde PKK'lılar 1 astsubay ile 1 uzman çavuşu şehit etti. Bahçelievler Mahallesi'nde astsubay Tolga Topçuoğlu( 26) ile hemşherimiz  uzman çavuş Sinan Uçan (31) saat 06.30 sıralarında mesaiye giderken silahlı saldırıya uğradı. İkamet ettikleri Şirinevler Sitesi'nde PKK'lıların silahlı saldırısı sonucu Topçuoğlu ile Uçan olay yerinde şehit oldu. Hain saldırıyı gerçekleştiren PKK'lıların şehitleri önceden takip ettikleri ve olay yerinde keşif yaptıkları belirlendi.Polis, PKK'lıların yakalanması için operasyon başlatıldı.

Silvan Taktik Jandarma Alay Komutanlığı'nda görevli askerler için tören düzenlenecek.
Törenin ardından şehit astsubay Tolga Topçuoğlu naşı memleketi Malatya'ya şehit hemşehrimiz uzman çavuş Sinan Uçan'ın naaşı ise ikamet ettiği İzmir de toprağa verileceği öğrenildi.  
Evli bir çocuk babası olan şehit astsubay Topçuoğlu'nun Malatya Üniversitesi'nde mezun olduğu, sözleşmeli astsubay olarak orduya katıldığı öğrenildi. Şehit hemşehrimiz  uzman çavuş Sinan Uçan'da evli bir çocuk babası, 7 yıldan beri orduda görev yaptığı bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abuşoğlu
Abuşoğlu - 3 yıl Önce

Allah rahmet etsin şefaat etsin

SIRADAKİ HABER