banner352

Erzincanlı teröristi ölmekten beter etti!

Erzincan’da yaralı olarak ele geçirilen terörist Erzincanlı vatandaşlar tarafından linç girişiminde bulunuldu.

 27 Ağustos Perşembe günü akşam saatlerinde Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen yaralı terörist bir süre bekletildikten sonra ambulansla Erzurum’a götürülmek istendi. Tercan yakınlarında vatandaşlar tarafından önü kesilen ambulans bu kez Sivas istikametine döndü. Öfkeli vatandaşlar bu kez Refahiye girişinde ambulansın önünü bir kez daha keserek, geçişine izin vermedi. Polis ve jandarmanın müdahalesine rağmen öfkeli vatandaşlar teröristi linç etmek istedi. Yaklaşık iki saat süren arbedenin ardından terörist olay yerinden uzaklaştırıldı.Kemah ilçesi Acemoğlu mevkisinde önceki gün yaşanan ve 1 sivil vatandaşın ölümüyle sonuçlanan terör olayı sonrası başlatılan operasyon sonrası 1 terörist ölü, 1 teröristte yaralı olarak ele geçirildi. Yaralı olarak ele geçirilen terörist akşam saatlerinde Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma hastanesine getirildi. Bir süre bekletilen terörist tedavisi için Erzurum’a götürülmek istendi. Ambulansın önü Erzincan’a 75 kilometre uzaklıkta bulunan Kargın beldesi yakınlarında vatandaşlar tarafından kesilince geri döndü.Yaralı terörist bu defa yine karayolu Sivas’a götürülmek istendi. Erzincan-Sivas E-80 karayolunun 60’ncı kilometresi Refahiye ilçesi yakınlarında öfkeli vatandaşlar tarafından yolu kapatarak teröristin geçişine izin vermedi. Jandarma ve polis durdurulan ambulansın çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı ancak, vatandaşlar yaralı teröriste saldırmak isteyince güvenlik güçleri ile vatandaşlar arasında arbede yaşandı. Ambulansın camlarını kıran ve lastiklerini patlatan öfkeli vatandaş ile güvenlik güçleri arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Yaklaşık iki saat süren gerginlik devam ederken Erzincan’dan çok sayıda çevik kuvvet ve özel hareket polisi olay yerine sevk edildi. Emniyet Müdürü Doğan İnci’nin de geldiği olay yerinde ambulansın olay yerinden uzaklaştırıldığı sırada, vatandaşlar ambulansın içerisinde bulunan teröriste yeniden saldırdı. Güvenlik güçleri vatandaşlara biber gazı ile müdahale etti ve ambulans olay yerinden uzaklaştırdı. Öfkeli vatandaş ambulansı taşlarken, Erzincan-Sivas-E-80 karayolu güvenlik güçleri tarafından araç trafiğine kapatıldı ve vatandaşların geçişine izin verilmedi.Yaralı terörist hasar gören ambulanstan güvenlik güçleri tarafından indirilerek bir araca bindirildi ve bölgeden uzaklaştırıldı. Teröristi taşıyan aracın peşinden gitmek isteyen vatandaşlara güvenlik güçleri izin vermedi. Olaylar daha sonra güvenlik güçlerinin araya girmesi ile yatıştı. Karayolunun bir süre ulaşıma kapalı kalırken, yaralı teröristin Sivas istikametine götürüldüğü öğrenildi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 3 yıl Önce

yaralı diye birşey yok ya bu kansızların kafasına sıkıp atacaksın yada vereceksin halka vura vura öldürecek kansız köpekler

Sedat
Sedat - 3 yıl Önce

Allah belasını versin bu şerefsizlerin fakat ucuz kahramanlıklar yapmaya gerek yok sorgusu ölmesinden daha önemli yaralı yakaladıklarında birçok şey öğrenebiliyorlar.memleketini düşünen insan önce bi sorgular niye bu kadar korunuyor diye kim bilir neler ötecek sorguda.

abdullah allahverdi
abdullah allahverdi - 3 yıl Önce

barbarsınız siz linççi canavarlar

Fatih
Fatih @abdullah allahverdi - 3 yıl Önce

abdullah Allahverdi̇ şerefsi̇zi̇n şerefsi̇zli̇ği̇n sonu bu ki̇m vatani̇ma bayraği̇ma göz di̇kerse kani̇ni̇ i̇çsem doymam bu topraklarda vatan hai̇ni̇ne geçi̇t yok bu böyle bi̇li̇ne...!!!!

Mehemmet
Mehemmet - 3 yıl Önce

acaba çözüm süreci dedikleri ihanet sürecinin sonuçlarını görüyormuyuz.meseleye bu zavşiyeden bakmadıkça daha çoook canımızın yanacağını,son türk devletiinin bu kafayla giderse daha çok badireler atlatacağını,bu durumda parçalanmamanın nasıl olacağını görebiiliyormuyuz acep.Allah yar ve yardımcımız olsun.

ReisBozkurt
ReisBozkurt - 3 yıl Önce

kurşun sıktığı polis,asker can siparane o iti koruyor bırakın gerekeni yapsın vatandaş...

SIRADAKİ HABER