banner360

“Filli Kadın Ustalar” Erzincan’da Eğitime Başladı

5 gün süresince usta boyacılardan eğitim alacak olan bayanlar, gerek teori, gerekse uygulamalı eğitime tabi tutulacaklar.

“Filli Kadın Ustalar” Erzincan’da Eğitime Başladı
Filli Boya’nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASPB) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğiyle, Türkiye’deki kadın iş gücünün ülkemiz gelişimindeki katkısını yükseltmek amacıyla yürüttüğü “Filli Kadın Ustalar” projesi kapsamında illerde gerçekleşen eğitimler Erzincan iliyle devam ediyor. 10 – 14 Ekim haftasında gerçekleşen eğitimde kadın usta adayları A’dan Z’ye boya yapmanın inceliklerini öğreniyor.
5 gün süresince usta boyacılardan eğitim alacak olan bayanlar, gerek teori, gerekse uygulamalı eğitime tabi tutulacaklar.
 
 
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde gerçekleştirilen ‘Filli Kadın Ustalar’ projesinin açılış programına Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan, İş-Kur İl müdürü Ömer Faruk Çelik, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ziya Yavuz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Mehmet Rufai Yağcıoğlu ve ilgili boya firması yetkilileri katıldı.
            Projenin amacı hakkında bilgi veren İş-Kur Müdürü Ömer Faruk Çelik; “Amacımız belli, kadınlarımızı iş gücüne kazandırmak. 5 günlük bir eğitimimiz var. Herkese hayırlı olsun.” dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan, projenin birçok ilde olduğu gibi Erzincan’da da başlatıldığını söyleyerek; “Projenin amacı kadın istihdamını artırmak. Kadınların iş gücüne katkılarını artırmak. Biz biliyoruz ki toplum olarak güçlenmenin, ilerlemenin kadını ihmal ederek, kadını öteleyerek olamayacağını kadın-erkek birlikte güçlenmenin, ilerlemenin mümkün olacağına inanıyoruz. Bu amaçla hareket eden bakanlıklarımız bu projeyi tüm yurtta uygulamaya başladılar. Bizlerde Erzincan’da bu uygulamayı başlatmış bulunmaktayız. Proje süresince eğitimler alıp, sonrada mini bir değerlendirmenin sonucunda inşallah iş hayatına atılmış olacaksınız.” şeklinde açıklamada bulundu. 
Boya Firması yetkilisi Ayhan Yer; Erzincan’da başlatılan Ülkemizde kadınların meslek edinmelerini ve iş gücüne katılmalarını desteklemek amacıyla başlatılan Filli Kadın Ustalar projesinin 10-14 Ekim tarihleri arasında ki eğitim programına meslek sahibi olmak isteyen kadın ustalar katılacak. Filli Kadın Ustalar projesiyle bu yıl 300’e yakın kadın ustaya eğitim verilmesini planlanıyoruz dedi.
 

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER