banner352

Hainler Erzincan'da Tutuklandı

Erzincan da FETÖ-PDY mensubu askerlerin darbe girişimine teşebbüs de bulunmalarının ardından, askeri personel ile hâkim ve savcılara yönelik yürütülen operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Erzincan'da yapılan operasyonlarda gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilen 2 general ve 6 askeri hâkim ve savcı, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak ceza evine götürüldü.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin FETÖ-PDY mensubu askerlerin darbe girişimine teşebbüsü sonrası askeri personele yönelik yürütülen operasyonda gözaltına alınan 59'uncu Topçu Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Yüksel Gönültaş, 3. Ordu Harekat Kurmay Başkanı Tuğgeneral Ekrem Çağlar, Askeri Savcı Gültekin Özdemir, Askeri Hakim Mehmet Akif Karadaş, Askeri Hakim Süleyman Akgül Askeri Hakim Fatih Gölcü,, Keskin Askeri Savcı Alper Özdemir ve Askeri Savcı Metin, emniyetteki sorguların ardından Erzincan Adliyesi'ne sevk edildi.

Adli mercilere çıkarılan 59'uncu Topçu Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Yüksel Gönültaş, 3. Ordu Harekat Kurmay Başkanı Tuğgeneral Ekrem Çağlar, Askeri Savcı Gültekin Özdemir ve 6 askeri hakim ve savcı tutuklanarak cezaevine götürüldü.
Öte yandan gözaltına alınan sivil hakim Cahide Keskin ise mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.


 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER