banner352

Kar Etkisini Sürdürüyor

Hafta sonu tüm yurtta olduğu gibi Erzincan’da da kar yağışlı geçti. Yağış sonrası işlerine giden vatandaşlar belediye ekipleri ile birlikte kapılarının önündeki kar birikintilerini temizlediler.

Kar Etkisini Sürdürüyor

 Erzincan’da hafta sonu kısa süreli etkili olan kar yağışının durması ile birlikte şehir genelinde karla mücadele başladı. Sabah saatlerinde iş yerlerine giden vatandaşlar belediye ekipleri ile birlikte karla mücadele çalışması yaptı. Araçları kar altında kalan vatandaşlar ile araçlarını temizleyerek yola çıktı. Erzincan şehir merkezinde bulunan heykeller ise kar altında kaldı. Havanında sıcak olması ile birlikte şehir merkezinde karlar eridi. Erzincan ve çevresinde akşam saatlerinde yoğun bir şekilde etkili olan kar yağışı ile birlikte, şehir merkezinde kar kalınlığı yaklaşık 10 santimetreye ulaştı. Kar yağışının etkisini azaltması ile birlikte gündüz saatlerinde vatandaşlar ve belediye ekipleri karla mücadele çalışması yaptı. Vatandaşlar iş yerlerinin, belediye ekipleri ise ana arterler üzerinde bulunan kaldırımlarda kar temizliği yaptı. Bazı vatandaşlar ise sabah araçlarının üzerindeki kar birikintilerini temizledi. Kar, şehir merkezinde bulunan heykelleri de beyaza bürüdü ve eşsiz güzellikler ortaya çıktı.

Yurt genelinde etkili olan elverişsiz hava şartları en çok yollarda olanları etkiledi. Tunceli-Erzincan karayolunda 4 noktaya çığ düştü, iki TIR ile bir yolcu minibüsü kısmen çığ altında kaldı. Onlarca araç da yolda mahsur kaldı. Mahsur kalanları kurtarmak için bölgeye çok sayıda arama kurtarma ve karayolları ekibi sevk edildi. Ekipler, yoğun kar yağışı ve çığ tehlikesine karşı güçlükle ulaştığı bölgede, saatler süren çalışmadan sonra yolu açtı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER