banner345

Metin Çimen Hayatını Kaybetti

Geçtiğimiz gün kalp krizi geçirerek yoğun bakıma kaldırılan Metin Çimen bugün sabah ezanı okunduğu sıralarda yaşamını yitirdi.

Metin Çimen Hayatını Kaybetti

Geçtiğimiz gün kalp krizi geçirerek yoğun bakıma kaldırılan Ensar Vavfı Erzincan Temsilcisi,Saadet Partisi Yöneticisi,Esnaf,Emekli öğretmen,aynı haber sitemizi yazarlarından Metin Çimen bugün sabah ezanı okunduğu sıralarda yaşamını yitirdi.Cenazesi bu gün (09.04.216) günü ikindi namazına mütakip Cami-i Kebirden kaldırılacaktır.

Metin Çimen Kimdir

04.08.1960 yılında Erzincan da dünyaya geldi. İlkokulu Erzincan-Merkez 27 Mayıs İlkokulunda (Mehmet Akif Ersoy İlkokulu), Ortaokulu Cumhuriyet Orta okulunda ve Liseyi Erzincan Endüstri Meslek Lisesinde ( Yapı Bölümü ) tamamladıktan sonra ,1977 Yılında Sümerbank Genel Müdürlüğüne bağlı Erzincan -Tercan fabrika inşaatı Gümüşhane –Kelkit fabrika inşaatı ve Erzincan İplik Fabrikası lojman inşaatlarında teknik (sürveyan) eleman olarak çalıştı.Daha sonra 1979 yılında Erzincan Eğitim Enstitüsünü bitirdikten sonra teknik elemanlıktan istifa ederek Öğretmenliğe başladı. Yurdun Muhtelif yerlerinde (Kars, Erzincan, Erzurum, Zonguldak ve Erzincan ) İdareci ve öğretmen olarak çalıştı. 1997 yılında Atatürk Üniversitesi Erzincan Eğitim Fakültesini bitirdi.Öğretmenliğin yanı sıra Ensar Vakfı Erzincan Şube Başkanlığı, Memur Sen Erzincan kurucularından biri olarak Eğitim Bir Sen Erzincan İlk Şube Başkanlığı Görevlerini de yürüttü (1999 - 2003).Saadet Partisi Milletvekili ve Belediye Başkan adaylığı yaptı.35 yıllık ( Öğretmenlik ) devlet memurluğu süresince Devletin çeşitli kademelerinde çalışarak Türk insanına görevimle ilgili hizmet etti.4 çocuk babası. 2014 EKİM ayında Devlet Memurluğundan Emekli oldu.Bizler de 13 Şubat Medya Grubu olarak Metin Çimen Hocamıza Allah'tan Rahmet Geride Kalanlara Sabırlar Diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2016, 04:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan Batal
Erkan Batal - 2 yıl Önce

iyi bir iyi bir insandı mekanı cennet olsun

SIRADAKİ HABER