Muhsine Kahraman Özel Harekât Polislerinin Aileleri İle Bir Araya Geldi

Vali Süleyman Kahraman’ın Eşi Muhsine Kahraman Doğu ve Güneydoğuda terörle mücadelede görev yapan Özel Harekât Polislerinin aileleri ile yemek programında bir araya geldi.

Muhsine Kahraman Özel Harekât Polislerinin Aileleri İle Bir Araya Geldi
Vali Süleyman Kahraman’ın Eşi Muhsine Kahraman, Doğu ve Güneydoğu illerinde ailelerinden uzakta görev yapmakta olan kahraman polislerimizin aileleri ile yemek programında bir araya geldi. Muhsine Kahraman, düzenlenen buluşma programında polis aileleri ile tek tek görüşüp, istek ve sorunlarını dinleyerek, kendilerine gül hediye etti.

  Muhsine Kahraman programda yapmış olduğu konuşmada polislik mesleğinin ailecek icra edilen bir meslek olduğuna dikkat çekerek, edilen bütün duaların teröre karşı mücadele eden güvenlik güçlerine bir kalkan olmasını temenni etti. Muhsine Kahraman konuşmasının devamında; “ Doğu ve Güneydoğu illerimizde ailelerinden uzakta can siperane bir şekilde görev yapmakta olan kahraman polislerimizin değerli aileleri, programımıza hoş geldiniz.

  Türkiye’nin sosyal, ekonomik ve siyasal yapılanmasına baktığımızda ortaya çıkan yaşam şartları sadece polis eşi olmanın değil, kadın olmanın da ne kadar zor bir gerçek olduğunu gösterir.
  Polis eşi olmanın, bugünlerde bu ağır yükü üstlenmek hiç kolay değildir. Polislik mesleği ailecek icra edilen bir meslektir. Bunun için biz hanımlara görev düşmektedir.

  Bizler mesleki motivasyonun artması, iş yerinde mutluluğun ve başarının yakalanması için eşlerimize destek olmalıyız. Mutluluk, motivasyon ve başarı ancak güçlü ve huzurlu bir aile ortamından geçmektedir. Devletimizin ve milletimizin birlik ve beraberliğini güçlendirmek için hep beraber var gücümüzle çalışıp birbirimize moral vermeliyiz.

Canla başla bu vatan için görev yapan emniyet mensuplarımızın siz değerli eşleri ve çocukları, Ülkemizin içinden geçmekte olduğu bu hassas günlerinde birlik, beraberlik ve dayanışma duyguları içerisinde her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.
  Yarın idrak edeceğimiz, Kutlu zaman dilimlerinden biri olan Miraç Kandilinin aziz milletimizin ve bütün İslâm âleminin birlik ve beraberliğine, insanlık âleminin barış ve huzuruna vesile olmasını dilerim. Yaptığımız bütün duaların teröre karşı mücadele eden güvenlik güçlerine bir kalkan olmasını temenni ediyorum. Ayrıca insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör ve şiddetin, savaş ve düşmanlığın yerini birbirimizi olanca farklılıklarımızla severek ve sayarak barış içinde yaşama sorumluluğunun almasını Cenâb-ı Allah'tan niyaz ediyorum.  Sözlerime son verirken bin bir güçlükle kazandığımız bu vatanın bölünmez bütünlüğünü milletin huzur ve sükûnunu sağlayan, bu ulvi gaye için toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, ailelerine baş sağlığı ve sabır dilerken gazilerimize yüce Allah’tan acil şifalar diliyorum.”dedi.

Muhsine Kahraman konuşmasının ardından özel harekât polislerinin aileleri ile yakından ilgilenerek, babalarından uzakta olan polis çocuklarına çeşitli hediyeler verip, onlarla kucaklaştı.

 Gerçekleştirilen programda Muhsine Kahraman’a, Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk’ün Eşi Ebrar Baştürk, Erzincan İl Emniyet Müdürü Doğan İnci’nin Eşi Nahide İnci ve Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Vahdet Gül’ün Eşi Deniz Gül eşlik etti.
 
 
Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 23:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER