banner370

Ordu caddesinde bir kavşak açıldı diğeri kapandı

Erzincan Belediyesi, Ordu Caddesi üzerindeki Askerlik Şubesi Kavşağına sinyalizasyon sistemi kurarak kavşağı yeniden trafiğe açtı. Hemen alt tarafta bulunan kavşak ise trafiğe kapatıldı.

Ordu caddesinde bir kavşak açıldı diğeri kapandı

İl Trafik Komisyonu kararı ile aynı cadde üzerinde bir başka kavşağın trafiğe açılması akabinde geçtiğimiz yıl geçişe kapatılan kavşak yenilenerek hizmete açılmıştı. Geçtiğimiz günlerde de alanda Erzincan Belediyesi sinyalizasyon ekipleri yürüttükleri çalışma ile dört devreli sinyalizasyon sistemini faaliyete geçirdiler. Ordu Caddesini doğu ve batı istikametinde Ergenekon Bulvarının iki caddesine bağlayacak olan kavşakta meydana gelmesi muhtemel kazalar en aza indirilmiş oldu. Askerlik şubesinin bulunduğu kavşak sinyalizasyon sistemi ile trafiğe açılırken hemen altındaki kavşak ise trafiğe kapatıldı.

Trafik yoğunluğu çok yüksek olan kavşağın bu probleminin ancak sinyalizasyon sisteminin kurulması ile çözülebileceğine karar veren komisyonun bu kararı ardından çalışmalara başlayan Erzincan Belediyesi, Ordu caddesi ile Eski Mit kavşağı arasında tek ışıklı kavşak hizmete açtı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER