banner377

Örnek davranış

Bursa Erzincanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Gürsel Arslan Erzincan’a gelerek bazı okullara yardımlarda bulunurken, kendi okuduğu Gürsel İlköğretim okuluna gidip 1961 yılında okulun açılışında çekilen fotoğrafı okul müdürüne hediye etti.

Örnek davranış

Bursa Erzincanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Gürsel Arslan Gürsel İlköğretim okuluna giderek okul Müdürü Metin Çimen ile bir süre eski günlerinden bahsetti. Gürsel Arslan okulun ilk açıldığı 1961 yılında çekilen ve o dönemde öğretmenlik yapan kişilerin fotoğrafını okul müdürü Metin Çimen’e takdim etti.

İlçe ile köy okullarına ve huzurevine dernek olarak yaptıkları projelerle çeşitli yardım ve desteklerde bulunduklarını belirten Dernek Başkanı Arslan ; “ Bursa Erzincanlılar Kültür ve Dayanışma derneğinin yürütmekte olduğu projeler kapsamında Huzurevine düzenlediğimiz ‘Yaşlılarımızla Sevda Günleri’ kampanyasıyla ilgili ziyaretimiz oldu. Bu arada içerisinde bulunduğumuz ve benim ilkokulumu okuduğum Gürsel İlköğretim okuluna ziyarette bulunduk. Babamın Erzincan’da ilk olarak öğretmenlik yaptığı bu okulun açılışında çekilen fotoğrafı okul müdürümüz Metin beye takdim ettik.  Doğduğumuz büyüdüğümüz topraklarımızı unutmamız mümkün değil. Diliyoruz ki buradan gidenler Erzincan dışında olanlar Erzincan’ı unutmasınlar. Ne olursa olsun bir vesile ile hatırlamalı ve bu toprakları ziyaret etmelerini istiyoruz. Mart ayında ilkini gerçekleştirdiğimiz köylerimizdeki sosyal yaşama destek projesi adı altında. Refahiye, Tercan, Çayırlı ve Otlukbeli kaymakamlıklarına yaklaşık 120 koli giyim eşyası dağıttık ve bunlara devam ediyoruz. Özellikle ilçelerimizdeki ilköğretim okullarının kütüphanelerine kitap varlıklarını çoğaltmak amacıyla geleceğimizin kültür birikimine destek projesi adı altında yürütüyoruz. Okullarımıza kitap ve kırtasiye malzemesi yardımında bulunuyoruz” dedi.

Okul Müdürü Metin Çimen ise derneğin gösterdiği çalışmalarda başarılar dileyip gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür etti. 


YORUM EKLE
YORUMLAR
SAMİ ÖZTEKİN
SAMİ ÖZTEKİN - 7 yıl Önce

BENDE 1968-69 YILINDA GÜRSEL İLK OKULUNDA OKULA BAŞLAMIŞTIM.İLK ÖĞRETMENİM NEDRET ÖĞRT.DAHA SONRA MUAZZEZ SARIÇİMEN, Dİ.BURADAN SİZİN VASITANIZLA O DÖNEM ÖĞRETMENLİK YAPAN VE BENİMLE AYNI SIRALARI PAYLAŞAN ÖĞRENCİLERE SAĞLIKLI VE HUZUR DOLU YAŞAM DİLİYORUM.

SIRADAKİ HABER