banner352

Sağlık Bakanından Devlet Hastanesi yerine Camii İstedi !

Bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Erzincan’a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ kamuoyunda tartışma konusu olan eski devlet Hastahanesi için düşünülen projeye onay vererek noktayı koydu.

Sağlık Bakanından Devlet Hastanesi yerine Camii İstedi !
Erzincan da şehir merkezinde bulunan eski devlet hastahanesi için zaman zaman kamu oyunda yaşanan tartışmalar sonrası Sağlık Bakanı Akdağ’ın Erzincan’a  gelişi ile birlikte söz konusu alanın nasıl değerlendirileceği merak konusu olmuştu.
Bakan Akdağ’ın Erzincan Belediyesi ziyareti sırasında Belediye Başkan Cemalettin Başsoy’un kentle ilgili genel bilgi vermesinin ardından eski devlet hastanesi alanını Sağlık bakanlığı tarafından uygun görülmesi halinde yeşil alan ve camii inşaatının yapılması ile ilgili bir projelerinin olduğunu söyledi.
Söz konusu projeyi Başkan Cemalettin Başsoy dan dinleyen Sağlık Bakan Recep Akdağ ise Mengücek Gazi eğitim Araştırma Hastanesi yanına 250 yataklı modern bir hastahane yapılacağını söyleyerek eski devlet hastanesinin bulunduğu yerin bu yeşil alan ve camii inşası için değerlendirilmesine onay verdi. Bakan Akdağ bürokratik engellere takılmadan projenin en kısa zamanda değerlendirilmesini istedi.
 
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemalettin
Kemalettin - 2 yıl Önce

Şimdi bizi ve şahsımı camiyi istememekle kimse suçlamasın,yeşil alan istememekle kimse suçlamasın.Dörtyol civarında çok şükür bolca camimiz ve mescidimiz mevcuttur.Camiyi ihtiyaç olan mahallere yaparsak Allah indinde de güzel olur.Erzincan merkezinde hastane çok acil ihtiyaçtır,hem de tam teşekküllü hastane.Şu an da gidin bakın Erzincanlı olmayan bir patronun hastanesi nasıl tıklım tıklım dolu.Araştırma hastanesi şehrin kuzey ucundadır.Neden hazır hastane ve arsasını elden çıkarıyorsun,kime sordun sayın başkan bunu yaparken.Ya siz sayın bakan bu kararı verirken iyi araştırdınızmı?Yani neden araştırmadınız.Sayın bakanım biliyormusunuz,çoğu zaman araştırma hastanesinin yoğun bakımında yer olmadığından acil hastalar Erzuruma gönderilmekte.Benim annem Erzurum Araştırma Hastanesi nizamiyesinde rahmete kavuştu,Kaynatam Gümüşhanede.Lütfen olmayacak şeye amin demeyin,milletin sıhhatiyle oynamayın.Şahsım hastanenin yeniden yapılarak modern bir hastane olmasını talep ediyorum.

hikmetkuzey
hikmetkuzey - 2 yıl Önce

Erzincanın merkez de büyük bir camii ihtiyacı vardı. çok güzel olur belediye başkanımızdan Allah razı olsun

Akoğuz
Akoğuz - 2 yıl Önce

İki adım ötede muhteşem bir yapıt terzibaba camii varken başka bir proje aklınıza gelmedi mi?

halktan biri
halktan biri - 2 yıl Önce

Cami kebir ve Terzibaba camisi yetmiyor mu ve bu kadar yakın mesafede ki camiler varken o bölgede gerçekten böyle bir ihtiyaç var mı? Hemen yukarısında zaten boyacılar camisi var bu nasıl bir düşünce nasıl bir proje Allah aşkına yaa böyle insanlardan yönetici olursa tabi ki gümüşhane bayburt bile şehirleşme konusunda bize kafa tutar yazık bu şehre gerçekten çok yazık vizyonu fikri düşüncesi projeden anlamayan tesbihli kabadayılar

ebubekir kurdoglu
ebubekir kurdoglu - 2 yıl Önce

MaşAllah .memlekette camile dolup taşıyor ya cok ihtiyacımız var..camilerde vakit namazlarında 2 saf zor oluyor .tüm çarşıların zaten mescidi var.şehir merkezinde hastane olur araştırma hastanesi dağın dibinde ve uzak. gece vakti cebinde parası olmayan vatandaş oraya nasıl gidecek .ben yaptım oldu demeyle olmaz..SSK hastanesinin oldugu yere de cami yapalım da belediye calışanları namaz vakitlerini kaçırmasınlar.

Adalet
Adalet @ebubekir kurdoglu - 2 yıl Önce

Hasta İnsanlar dörtyolda bulunan bir hastahaneye yürüyerekmi geliyor yapmayın sadece eleştiri olsun diye yazmayın şunu diyin bütün hastahaneler bir yerde olsun başıda dişide ağıran aynı yerde tedavi görsün hastanemiz tam teşeküllü bir hastahene olsun diye ugrasın diyin ama bir kısım facebook kahramanlığına soyunanların vede ticareti ugruna insafsızca eleştirenlerin çığırtkanlığını yapmaylım.

vizyon meselesi
vizyon meselesi - 2 yıl Önce

Proje üretecek vizyonu yoksa ne desin başka. Emekli memur da ancak bu beklenir. Yazık şu erzincana.

Yüksel Keskinkılıç
Yüksel Keskinkılıç - 2 yıl Önce

Ben bunu şaka zannettim, gerçekmiş.

Mndflnmm
Mndflnmm - 2 yıl Önce

Şaka değil gerçek! Kapasitesini zorluyor bence :)


SIRADAKİ HABER