banner377

Sakaltutan Sürücüleri Esir Alıyor

Kış ayları ile birlikte araç sürücülerinin kar çilesi de başladı. Erzincan'a 36 kilometre uzakta bulunan ve 2160 lık rakımı ile bir çok uzun yol şoförlerinin korkusu olan Sakaltutan Mevkinde yağan kar ile birlikte çile başladı.

Doğuyu batıya bağlayan E-80 karayolu üzerinde bulunan 2160' lık rakıma sahip Sakaltutan geçidi kışla birlikte sürücüleri esir almaya başladı. Yaklaşık 5 kilometrelik rampayı tırmanabilmek için birkaç kez zincir takmak zorunda kalan TIR sürücüleri kar yağışından oldukça şikayetçi olurken, Sakaltutan'ın kış aylarındaki konukları olan Karayolları Erzincan Şube Şefliği'ne bağlı karla mücadele ekipleri ise günün 24 saati karayollarını ulaşıma açık tutabilmek için çaba sarf ediyorlar. Karayolları Şube Müdürlüğü'ne bağlı Sakaltutan Mevki'nde bulunan bakım evinde kış aylarında haftanın yedi günü görev yapan yaklaşık 10 kişilik ekip, birlikte yemek yiyor ve oluşturulan ortam da birlikte uyuyorlar. Gün boyunca gözleri pencere de olan karla mücadele ekipleri yaptıkları açıklama da sürücülere yönelik çeşitli uyarılarda da bulundular.

Uzun yolların müdavimleri olan TIR sürücüleri ise özellikle kış aylarında oldukça zorlandıklarını ifade ederek, son yıllarda karayollarında devam eden yol genişletme çalışmalarından memnun olduklarını ifade ettiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER