banner345

Şehidimizin Baba Ocağına Ateş Düştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna PKK terör örgütü mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Erzincanlı Jandarma Er Fatih Çaybaşı'nın (24) Erzincan'daki baba evine ateş düştü.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun geçişi sırasında, Ardahan Artvin Karayolu'nun Artvin'in Şavşat ilçesi Yanıklı köyü köprüsü mevkiinde, PKK terör örgütü mensuplarınca açılan ateş sonucu yaralanarak kaldırıldığı Artvin Devlet Hastanesinde şehit olan askerin  Erzincan nüfusuna kayıtlı Jandarma Er Fatih Çaybaşı olduğu belirtildi.
Acı haber, şehidin kent merkezindeki Çarşı Mahallesi TOKİ konutlarındaki baba evine gelen Erzincan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk ve askeri yetkililerce babası Şevket ve annesi Zöhre Çaybaşı'ya verildi.
Ailenin yakınları ve komşuları şehidin baba evine ve mahalleye Türk bayrakları astı.
Bekar olan şehidin Artvin İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Şavşat İlçe Jandarma Komutanlığında görevli olduğu ve buradaki görevine yaklaşık 5 ay önce başladığı belirtildi.
AİLENİN TEK ERKEK ÇOCUĞUYDU
Erzincan da ikamet eden Şevket-Zöhre Çaybaşı çiftinin tek erkek çocuğu olan şehit er Fatih Çaybaşı'nın 8 yaşında Zeynep Ecren isimli bir kız kardeşinin bulunduğu öğrenildi.
Jandarma er Çaybaşı'nın şehit olması sonrası Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle de eve gelerek Çaybaşı ailesine taziyelerini iletti.
Bir süre evde taziyeleri kabul eden şehit babası Şevket ve şehit annesi Zöhre Çaybaşı, küçük kızları Zeynep Ecren'i de yanlarına alarak oğullarının naaşını almak için Artvin'e hareket etti.
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2016, 23:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salihe gulbahar
Salihe gulbahar - 2 yıl Önce

Allah rahmetetsin makami cennet olsun

SIRADAKİ HABER