banner360

Şehit Astsubayın İsmi Mezun Olduğu Okula Verildi

Şırnak'ın Uludere ilçesi kırsalında 13 Şubat 2012 tarihinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Astsubay Kıdemli Üstçavuş Murat Bayram'ın ismi Üzümlü ilçesi Altınbaşak beldesinde okuduğu ilköğretim okuluna verildi.

 Şehit Astsubayın İsmi Mezun Olduğu Okula Verildi

13 Şubat 2012 tarihinde Şırnak'ın Uludere İlçesi yakınlarında PKK'lı teröristlerle girdiği silahlı çatışmada şehit düşen 31 yaşındaki Jandarma Kıdemli Astsubay Üstçavuş Murat Bayram'ın ismi büyüdüğü beldedeki okulda yaşatılacak. Erzincan Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan ortak kararla, Altınbaşak İlköğretim Okulu'nun ismi Altınbaşak Şehit Murat Bayram İlköğretim Okulu olarak değiştirildi. Vali Vekili Abdullah Çiftçi, Milli Eğitim Müdürü Nemci Özen, askeri personel, şehit astsubayın annesi Emiş, Babası İsmail Bayram, yakınları ve okul öğrencilerinin katıldığı törende Milli Eğitim Müdürü Nemci Özen, yaptığı konuşmada şehit astsubayın mezun olduğu okula isminin verilmesinin çok büyük bir öneme sahip olduğunu hatırlatarak, "Burada öğrenim gören öğrencilerimizin, bunu hiç unutmaması gerekiyor" dedi.

Vali Vekili Abdullah Çiftçi ise şehitlik mertebesinin önemine değinerek, "Bayram ailesi büyük bir şerefe nail oldular. Kendilerini milletimiz adına tebrik ediyorum. Vatan için yapılacak en büyük mertebedir şehitlik, canından, ailesinden ve her şeyinden vazgeçerek gidebilmek kolay bir iş değildi. Murat Bayram kardeşimiz gözünü kırpmadan canını feda etmiştir bu vatan için" dedi. Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Bu sırada şehidin yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Düzenlenen tören, Okul tabelasındaki Türk Bayrağı'nın indirilişi ve Şehit Astsubay Murat Bayram Köşesi'nin açılması ile sona erdi. Şehit astsubayın fotoğrafının bulunduğu köşede ailesi ve sevenleri uzun süre gözyaşı döktü, ağıtlar yaktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER