banner352

Şehit Jandarma Astsubay Tamer Meriç'in Cenazesi Göz Yaşları Arasında Uğurlandı

Diyarbakır Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde yapılan operasyonlar sırasında şehit düşen Astsubay Tamer Meriç son yolculuğuna binlerce kişinin gözyaşları arasında uğurlandı.

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde yapılan operasyonlar sırasında teröristlerin saldırısı sonucu ağır yaralanarak kaldırıldığı hastane de şehit düşen Jandarma Astsubay Tamer Meriç, memleketi Erzincan da İkindi Namazına müteakip Terzibaba Camiin de binlerce kişinin katıldığı cenaze namazı sonrası gözyaşları arasında toprağa verildi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristlere yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş Tamer Meriç'in (36) naaşı memleketi Erzincan'a getirildi. Baba evine götürülen şehit Astsubay Meriç için helallik alındı.Ardından Şehidin naaşı Erzincan terzibaba Camiine götrüldü.

Terzibaba Camiin de yapılan cenaze törenine yaklaşık 10 bin kişi katılırken Jandarma Astsubayı Başçavuş'un cenazesi Terzibaba Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Erzincan da ki Garnizon Şehitliğine defnedildi.

Düzenlenen cenaze törenine 3. Ordu Komutanı İsmail Serdar Savaş, Erzincan AK Parti Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kamu kurum, kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, devlet ve askeri erkan ile şehidin yakınları ve Erzincan halkı katıldı.

Cenaze töreninde şehit Astsubay Başçavuş Meriç'in eşi Hülya Meriç'in feryadı ise yürekleri dağlarken, şehidin iki çocuğu ise törende gözyaşlarına boğuldu. Şehidin cenazesi dualarla toprağa verilerek uğurlandı.

Öte yandan Erzincan halkı şehir merkezindeki Dörtyoldan, Terzibaba Camiine "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atarak yürüyüş yaptı. Düzenlenen cenaze töreni sonrası Şehit Jandarma Astsubayı Başçavuş'un cenazesi Türk Bayrağına sarılı tabutta askeri tören ile Garnizon Şehitliğine götürülerek defnedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER