banner393

Terzibaba Türbesine ziyaretçi akını

Erzincan'daki Terzibaba Türbesi ve Mezarlığını, arefe günü çok sayıda vatandaş ziyaret etti.Kentte ramazan ayı boyunca oruç tutarak ibadetlerini yerine getiren vatandaşlar, arefe günü ise çeşitli semtlerdeki mezarlıklardaki...

Terzibaba Türbesine ziyaretçi akını

Erzincan'daki Terzibaba Türbesi ve Mezarlığını, arefe günü çok sayıda vatandaş ziyaret etti.

Kentte ramazan ayı boyunca oruç tutarak ibadetlerini yerine getiren vatandaşlar, arefe günü ise çeşitli semtlerdeki mezarlıklardaki yakınlarının kabirlerini ziyaret edip dua etti.

Kabir ziyaretleri çerçevesinde çok sayıda vatandaş da kentte kendi yakınları ile Terzibaba'nın da olduğu bazı İslam alimlerinin kabirlerinin de olduğu Terzibaba Türbesi ve Mezarlığı'na geldi.

Bayram arefesinde, Erzincan Belediyesi ile özel şirketlerin otobüs, midibüsleri ve kendi araçları ile türbeye ve mezarlığa gelenler yoğunluk oluşturdu.

Ziyaretçiler, türbeler ile yakınlarının mezarlarını ziyaret ederek, Kur'an-ı Kerim okudu.

Erzincan Belediyesi Mezarlık Müdürü Murat Uslu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı dolayısıyla 22 personelle hizmet verdiklerini ifade ederek, "Terzibaba Türbesi ve Mezarlığı'nı ziyarete gelen vatandaşlarımıza karşılama yapıp mezarlarının yerlerini bilmeyenler için personelimizin refakatinde yardımcı oluyoruz." dedi.

AA

YORUM EKLE