banner360

Tuygun'dan Regaip Kandili Mesajı

Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun, Mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm vatandaşların ve İslam aleminin kandilini kutladı.

Tuygun'dan Regaip Kandili Mesajı
 Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun Regaip Kandili mesajı yayınladı. Tuygun, "İslam aleminde son derece önemli yere sahip olan kandil gecelerinin ilkini; perşembeyi cumaya bağlayan geceyi Regaib Kandili olarak idrak edeceğiz. Regaib kelime manası itibariyle isteme, arzulama ve meyletmeyi ifade etmektedir. Dolayısıyla Regaib Kandili'nde de anlamına uygun olarak Rabbimizin ihsanını diliyorum. Bugün dünyanın çeşitli yerlerinde akan kanın, çekilen acıların bir an evvel durmasını, ülkemizde yaşanan terör olaylarının, çocuk ölümlerinin ve kadına karşı şiddetin son bulmasını, müslümanların Yüce Allah'a daha derin bir şükür imkanı bulacağı bu özel gecede, milletimiz için muhabbetin, sohbetin, samimiyetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum"dedi.

 

Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun sözlerini şöyle tamamladı: "Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu manevi iklimi fırsat bilerek, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının tahsis edilmesine, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeşertilerek daha da güçlendirilmesine gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimin ve İslam aleminin idrak edeceğimiz mübarek Regaip Kandilini tebrik ediyor, Mübarek üç ayların ve Regaib Kandilinin hayırlara vesile olmasını, tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum"dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER