banner352

Uluköyde Terör Endişesi

Erzincan’da gece saatlerinde hareketli ve sıcak dakikalar yaşandı.

Erzincan’da gece saatlerinde hareketli ve sıcak dakikalar yaşandı. Erzincan şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Uluköy köyünde aynı anda 2 farklı bölgede meydana gelen yangın, köyde paniğe neden oldu. 1993 yılında terör saldırısına maruz kalan köyde, olası bir terör saldırısından endişe eden köy korucuları silahlarıyla yangın bölgelerine giderken, jandarma köy ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Yapılan ilk tespitlerde meydana gelen iki farklı yangının kundaklama sonucu çıkmış olabileceği şüphesi ile araştırılıyor.
Olay dün(18.08.2015) saat 23.30 sıralarında Uluköy köyünde meydana geldi. Köyün iki farklı noktasında ikamet eden Ahmet Uzun ve Halil İbrahim Ayan'a ait samanlıklar bilinmeyen bir sebepten dolayı aynı anda yanmaya başladı. İki yangının köyde duyulması ile birlikte köy korucuları yangın bölgelerine giderek samanlıkları söndürmeye çalıştı. Erzincan ve Üzümlü Belediyesine ait itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği her iki yangın kısa sürede söndürüldü.
1993 yılının Ağustos ayında Uluköy’de meydana gelen terör saldırısında 1 kişi hayatını kaybetmiş 2 kişide yaralanmıştı. Köyde akşam saatlerde görülen iki şüpheli araç ve ardından aynı anda iki yangının çıkması köylülerde olası bir terör saldırısı yaşandığı endişesi yarattı. Yangınların çıkış sebebi araştırılırken, ilk bulgularda yangınların kundaklama sonucu çıktığı tespit edildi.
Uluköy’de yaşanan yangınlar ile birlikte köy korucuları ve Jandarma güçleri köy içerisinde ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. İl Jandarma Komutanı Albay Murat Orhan Tonğ, köye gelerek yangın bölgelerinde incelemelerde bulundu ve köylüler ile görüştü.
Yaşanan olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

ARŞİV GÖRÜNTÜLER


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER