Üniversitede yaşlılığın sosyal boyutu konulu konferans verildi

18-24 Mart yaşlılar haftası nedeniyle Erzincan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Arzu Yıldırım tarafından Yaşlılığın Sosyal Boyutu konulu konferans verildi.

Üniversitede yaşlılığın sosyal boyutu konulu konferans verildi

     18-24 Mart yaşlılar haftası nedeniyle Erzincan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Arzu Yıldırım tarafından Yaşlılığın Sosyal Boyutu konulu konferans verildi. Erzincan Belediyesi Çok Amaçlı Salonunda düzenlenen toplantıya Erzincan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Özel, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Çoban, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Rabia Hacıhasanoğlu Aşılar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 

            Konferansta Yrd. Doç. Dr. Arzu Yıldırım  dünyada olduğu gibi Türkiye de  de artan yaşlı nüfusun  özellikleri, yaşlılıkta görülen fizyolojik, anatomik ve psikososyal sorunlar, aktif yaşlanma, yaşlılıkta yaşam kalitesi,
yaşlılık sürecinde aile üyeleri, akraba, komşu ve arkadaş gibi sosyal destek sistemlerinin önemi, yaşlılığa sosyal yatırım, yaşlanan nüfusun gereksinimi ve bakımı gibi konulara değindi. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER