banner360

Üzümlü Belediyesi çalışanları kan bağışında bulundu

Erzincan Kızılay Kan Merkezi tarafından Üzümlü Belediyesine kurulan stantta belediye çalışanları ve vatandaşlardan kan bağışı alındı.

Üzümlü Belediyesi çalışanları kan bağışında bulundu

 Kızılay Erzincan Şubesi tarafından sürdürülen kan bağışı toplama çalışmaları aralıksız devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Kızılay ekibi tarafından Üzümlü Belediye binasına kurulan stantta, kan vermek isteyen belediye çalışanları ve vatandaşlardan kan alındı. Kan vermek isteyenlerin genel sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından kan vermeye uygun olan belediye çalışanları ve vatandaşlar kan bağışında bulundular. Kan bağış kampanyasına ilgi yoğun olurken kan alımı akşam saatlerine kadar sürdü.
Erzincan Kızılay Kan Merkezi doktoru Naile Bayrak, kampanyaya ilginin yoğun olduğunu belirterek “Kızılay Kan Merkezi olarak kan bağış kampanyalarını belirli zamanlarda ilçeler de yapıyoruz. Bugün Üzümlü ilçesinde düzenlediğimiz kampanyaya belediye çalışanları ve vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Unutulmaması gerekir ki kan acil durumlarda değil sürekli bir ihtiyaçtır. Sürekli kana ihtiyacı olan hastaları bilmek, bir gün kendimizin veya sevdiklerimizin de bu kana ihtiyaç olduğunu düşünerek herkesi kan bağışında bulunmalıyız. Kan bağışında bulunan Üzümlü Belediyesi çalışanlarına ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER