banner360

Üzümlü’de “Kamuda Etik Ve Mesleki Etik” Semineri

Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde görev yapan kamu personeline Üzümlü Kaymakamlığı tarafından“Kamuda Etik Ve Mesleki Etik” konulu eğitim semineri verildi.

Üzümlü’de “Kamuda Etik Ve Mesleki Etik” Semineri
Üzümlü Belediyesi toplantı salonunda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi tarafından verilen seminere ilçede görev yapan tüm kamu kurumları personelleri katıldı. Yaklaşık 3 saat süren seminerde katılımcılara “Kamuda Etik Ve Mesleki Etik” konuları detaylı bir şekilde anlatıldı.
            Seminer hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi “Kaymakamlığımız tarafından organize edilen bu seminerde amacımız Kamuda etik kültürünü yerleştirmek, Kamu görevlilerinin görevlerini yürütürken uymaları gereken etik davranış ilkelerini belirlemek ve bu ilkelere uygun davranış göstermeleri açısından onlara yardımcı olmaktır. Kamu görevlileri görevlerini yerine getirmesinde adalet, dürüstlük, saydamlık ve tarafsızlık ilkelerine zarar veren ve toplumda güvensizlik yaratan durumları ortadan kaldırmak suretiyle kamu yönetimine halkın güvenini artırmak, toplumu kamu görevlilerinden beklemeye hakkı olduğu davranışlar konusunda bilgilendirmek ve kurula başvuru usul ve esaslarını düzenlemektir.” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER