banner352

Vali Kahraman’dan İl Genel Meclisine Teşekkür

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, 2015 yılı yatırım bütçesini yüzde 90’lık bir başarıyla tamamlayan Erzincan İl Genel Meclisi üyeleri ile bir araya gelerek, meclise teşekkür etti.

Vali Kahraman’dan İl Genel Meclisine Teşekkür
 Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, 2015 yılı yatırım bütçesini yüzde 90’lık bir başarıyla tamamlayan Erzincan İl Genel Meclisi üyeleri ile bir araya gelerek, meclise teşekkür etti. Erzincan İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun meclis üyeleri ve özel idare yöneticileri katıldı. Programda ilk olarak konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun, il genel meclisinin 2015 yatırım çalışmalarının tamamlandığını ve yüzde 90’lık bir başarı sağlandığını ifade etti. Tuygun Vali Kahraman’a ilçe ve köylere yapılan yatırımlara verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek; “Geçtiğimiz yıl planlanan yatırım programının yüzde 90”nı tamamlandı, ek kaynaklarla da daha fazla işler yapıldı. Bu yılda bütçemiz meclisten geçti ve onaylandı. Bu ayda yatırım planlamamız var, kurum müdürleri ile ortak akıl ile eksikleri görerek yapacağız. Valimiz Süleyman Kahraman’ın desteğiyle hayırlı uğurlu olması temenni ediyoruz” dedi.

Vali Kahraman ise Erzincan İl Genel Meclisi’nin örnek bir birliktelik sağlayarak uyumlu bir şekilde çalışmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Vali Kahraman; Erzincan İl Genel Meclisimiz ile uyumlu bir şekilde çalışıyoruz, tam bir aile olduk. Parti ayrımı gözetmeksizin, aynı partinin üyeleri gibi çalışıyorsunuz. Bizler elimizden gelen tüm desteği veriyoruz, buradaki uyumu başka bir yerde görmedim. Teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl yüzde 90’lık bir yatırım başarısı sağlandı. Seçim dönemi ve terör gibi süreçlere rağmen vatandaşlarımızda, köylümüzde genel bir memnuniyet söz konusu. Bunun nedeni de il genel meclisi başkanı ve üyelerimizin çalışmasından, meclis üyelerimiz ilçelerin yanı sıra şehre de sahip çıkıyorlar. Önümüzdeki yıl 2016 bütçesini uygulayacağız ve inanıyorum ki daha fazla bir verim alacağız. 2015 Yılı yatırım çalışmalarından dolayı tekrar teşekkür ediyorum, 2016 Yılı bütçesinin de Erzincan’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun, günün anlam ve önemi dolayısıyla Vali Kahraman’a Erzincan Bakırı hediye etti, program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER