banner360

Valilikten Basın Açıklaması "ikinci bir emre kadar izne bağlanmıştır"

Erzincan Valiliği il genelinde kapalı ve açık alan toplantıları, gösteri yürüyüşleri ve basın açıklamalarını ikinci bir emre kadar durdurdu.

Valilikten Basın Açıklaması "ikinci bir emre kadar izne bağlanmıştır"
Erzincan Valiliği tarafından yapılan basın açıklamasında ;"Terör örgütleri, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast eden eylemlerini çok farklı yol ve yöntemlere başvurarak sürdürmektedirler. Bir yandan, yollara el yapımı patlayıcı döşemek, güvenlik kuvvetlerimize ve masum vatandaşlarımıza karşı silahlı saldırıda bulunmak gibi terörist yöntemler kullanırken, öte yandan Anayasa ve yasalarla güvence altına alınan toplantı ve gösteri yürüyüşleri gibi temel hak ve hürriyetleri de terör örgütleri tarafından istismar edilmektedir. 
        
Bu bağlamda; ilimizde genel güvenliğin, asayiş ve kamu düzeninin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasını önlemek amacıyla, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun " Şiddet Hareketlerinde Alınacak Tedbirler" başlıklı 11 inci maddesinde tanımlanan yetkiye dayanılarak, Erzincan ili genelinde; kapalı ve açık alan toplantıları, gösteri yürüyüşleri ve basın açıklamaları ikinci bir emre kadar izne bağlanmıştır." şeklinde belirtildi.
 

Haber : Tamer Kaan Köksal
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER