banner360

Yenilenebilir Enerji Sempozyumu

Erzincan Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası tarafından Yenilenebilir Enerji Sempozyumu yapıldı. Özel bir restoran’da yapılan sempozyuma ilgi büyük oldu.

Yenilenebilir Enerji Sempozyumu
Erzincan Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası tarafından Yenilenebilir Enerji Sempozyumu yapıldı. Özel bir restoran’da yapılan sempozyuma ilgi büyük oldu.. Sempozyuma Erzincan Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası üyeleri, Atü Enerji Temsilcileri ve çevre illerden de gelen çok sayıda elektrik ve elektronik uzmanı katıldı.  Konuşma yapan Atü Enerji temsilcisi Fatih Vurguner; “Atü Enerji yerli üretim olarak endüstriyel enerjinin üretmiş olduğu panel ve güneş enerjisiyle ilgili solar kablolar, konektörler bunları bir misyon olarak üstlenmiş Doğu Anadolu ve Güney Anadolu bölgesinde özelikle Çin mallarına karşı bir misyon olarak kendisine bu görevi üstlenmiştir. Türkiye’nin enerji ihtiyacının %54’ünü dışarıdan ithal eden bir ülkeyiz. 1970’li yıllarda Kaban Barajı kurulduğunda Türkiyede yaklaşık 3/1’ini karşılıyordu.

Bugün Türkiye’nin 31.12.2015 tarihi itibari ile gücü 70 bindir buda şunu bize gösteriyor ki 64 tane Keban Barajı ancak şuandaki gücü karşılayabilecek kapasitededir. Endüstriyel enerjiyi tercihimizin birinci sırasına koymuşuzdur. Bu anlamda Endüstriyel elektriği belli bir seviyeye getiren Hasan Tarhana Erzincanlı Bir hemşeriniz olarak teşekkür ediyorum.” dedi. Daha sonra program çeşitli sunumlarla devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER