banner377

Atama belgeleri dolapta bekletilmiş

Erzincan'da, 21 yıl önceki post modern darbe sürecinde girdiği yazılı ve sözlü sınavı kazanıp atama belgelerinin hazırlanmasına rağmen işe başlatılmayan Erhan Yücel, 17 yıl süren mağduriyetini unutamıyor

Atama belgeleri dolapta bekletilmiş

Erzincan'da, 28 Şubat sürecinde işe girmek için müracaat ettiği sınavı kazanmasına rağmen ataması yapılmayan Erhan Yücel, "Biz 28 Şubat sürecinde atamamızı beklerken gelen atama belgelerimiz dolapta bekletilmiş." dedi.

REFAHYOL hükümetinin post modern darbe ile görevden çekilmek zorunda bırakıldığı 28 Şubat sürecinde işe girmek için başvurduğu sınavı kazanıp atama yazısının gelmesine rağmen ataması yapılmayan 46 yaşındaki Erhan Yücel, 17 yıl süren mağduriyetini AA muhabirine anlattı.

Mağduriyeti yıllar sonra giderilen ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde memuriyete başlayan Yücel, 21 yıl önce 28 Şubat sürecinde işe girmek için Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumuna (SHÇEK) müracaatta bulunduğunu, yazılı ve sözlü sınavı kazandığına dair listenin asılmasına rağmen işe başlatılmadığını söyledi.

Post modern darbenin mağduru olduğunu anlatan Yücel, söz konusu süreçte yaşadıklarını şöyle anlattı:

"1997'de SHÇEK taşra teşkilatının açtığı yazılı ve sözlü sınavını kazandığım halde işe başlatılmadım. İşe alınmama sebebim REFAHYOL hükümeti döneminde başvuru yapmak. Atamamızı beklerken REFAHYOL hükümeti düşürülüp Mesut Yılmaz başbakan oldu. Ardından bize 'Sınav iptal edilmiştir' diye gerekçesiz yazı gönderildi. Benim mağduriyetim böyle başladı. Ankara'ya gidip mücadelemizi verdik, başvurduğumuz mahkemeden aleyhimize sonuç çıktı ve her türlü önümüz kapandı."

- Atama belgeleri dolapta bekletildi

Yücel, "Biz 28 Şubat sürecinde atamamızı beklerken gelen atama belgelerimiz dolapta bekletilmiş. Sağ olsun o zaman bir ağabeyimiz 'atamalarınız geldi' dedi ama o dönem oradan bir sonuç çıkmayacağını anladık." dedi.

Ataması yapılamadığı için işsiz kalınca birçok sıkıntı yaşadığını dile getiren Yücel, 1999 yılında eşini kaybedince çocuğuyla memleketini terk edip İstanbul'a giderek özel bir firmada güvenlik görevlisi olarak çalıştığını anlattı.

Erhan Yücel, yaklaşık 4 yıl sonra Erzincan'a dönüp yeniden evlendiğini ve tebeşir fabrikasında işe başladığını ifade etti.

- "O dönem herkes çok mağduriyet yaşadı"

28 Şubat mağdurlarına ilişkin 2012 yılında haberlerin çıkmasının ardından kendisinin de bu mağdurlardan olduğu anlaşılınca sorunun giderildiğini anlatan Yücel, şunları kaydetti:

"Mağdur olduğum anlaşılınca 2014'teki torba yasa tasarısıyla mağduriyetim giderildi. Buna istinaden aynı yıl nisan ayında Aile ve Politikalar İl Müdürlüğünde işe başladım ama o dönem herkes hakikaten çok mağduriyet yaşadı. Emekli Sandığından 25 yılı doldurmadan emekli olmak zor. Eğer mümkünse yetkililerden 17 yıllık sigorta primimizi iade etmelerini istiyoruz. 4 yıllık memurum, önümde 21 yıllık süreç var, bu kadar çalışabilir miyiz Allah bilir."

AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hidayet TOPRAK
Hidayet TOPRAK - 11 ay Önce

Hak,hukuk ihlallerinin müsebbibi olan imandan münezzeh millet düşmanları,yurdum insanlarına, gavurun dahi yapmaktan imtina edeceği uygulamalarla,üst düzeyde mağduriyetler yaşatmış, cebren uygulamaya koydukları rezaletin bin yıl süreceğini söyleyerek,alçaklığı ve Millet düşmanlığını kendilerine görev addetmişlerdir. Şükürler olsun ki,bu rezillerin beklenti ve hayallerine karşın Türk Milleti'nin azim ve kararlılığı onları tarihin çöplüğüne gömmüştür.

KOMANDO
KOMANDO - 11 ay Önce

Sayın abuşoğlu mağdur insanın mücadele ve sıkıntısını maddi düşünürsen yanlış yapmış olursun bu olaya bu gözle bakma manevi boyutunu bilecek kadar kapasite meselesi bu

ABUŞOĞLU
ABUŞOĞLU - 11 ay Önce

Hakkaten çok mağdur olmuşsun sen evde yat biz seni emekli edelim.

KOMANDO
KOMANDO - 11 ay Önce

Sayın Hidayet TOPRAK' a yorumundan dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.Bilinçli bir TÜRK insanı kimliği ile yorumunu yazdığından

Hidayet TOPRAK
Hidayet TOPRAK @KOMANDO - 11 ay Önce

KOMANDO Kardeşime sevgi ve selamlarımı arz ederim.

Komando
Komando - 11 ay Önce

Yinede Allah C.C bir daha Ülkemize ve Müslüman topraklarına bir daha kara 28 şubatlar yaşartmasın

Komando
Komando - 11 ay Önce

Şu bir gerçekki Ülkemizin içinde bulunduğu bu durumdan dolayı biz 28 şubat mağdurları çekingenlik içinde bu durumu gündeme getirmek bizi bir o kadar burktu içimizi Afrin bizim her zaman desteklediğimiz bir operasyon gerekirse bizde hazırız önce VATAN

Abuşoğlu
Abuşoğlu - 11 ay Önce

Komdando kardeşim uyarın güzel. 28 şubat sürecini rahmetli Necmettin Erbakan"ın terden sırtına yapışmış mgk toplantısı çıkışı resmini, 3 tane aczimendi bi tane kaltak ile hükümetlerin düşürüldüğü dönemleri çok iyi hatırlıyorum.Okul kapısında başörtüsünü açarken yüzleri kızaran kardeşlerimi çok iyi hatırlıyorum.Bayram geceleri dansözlerin oynatıldığı sibel can hülya avşar ve ay aydınların örnek insan gibi millete servis edildiği dönemleride hatırlıyorum. Çok şükür bunlar geride kaldı.
Arkadaşımız mağdur olmuş eyvAllah emeklilik hakkı talebi üzücü kim özel sektördeki hangi kardeşime emeklilik garantisi veriyor da kamuda çalışan sevgili kardeşim emeklilik hakkı talep ediyor.Sen mağdur olmuş isen bu güç ile çalış mücadele et. Mesele bu

SIRADAKİ HABER