banner377

Brüksel'de Zeytin Dalı Harekatı'na destek mitingi yapılacak

Belçika'nın başkenti Brüksel'de Afrin'e yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla "Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik" mitingi düzenlenecek.

Brüksel'de Zeytin Dalı Harekatı'na destek mitingi yapılacak

BRÜKSEL (AA) - Belçika'nın başkenti Brüksel'de Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla "Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik" mitingi düzenlenecek.

AA muhabirine konuşan Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Belçika Başkanı Basir Hamarat, Pazar günü Avrupa'nın dört bir yanındaki Türklerin katılımıyla Schuman Meydanı yakınında büyük bir miting düzenleneceğini ifade etti.

Hamarat, şehitlerin anılacağı mitinge UETD Genel Başkanı Zafer Sırakaya ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker'in de katılacağını belirterek, "Belçika dışından 50, Belçika içinden ise 40 otobüs gelecek." dedi.

Mitinginin amacının Avrupa'da yaşayan Türklerin desteğini göstermek olduğunu söyleyen Hamarat, "Belçika'nın etrafını terör örgütleri kuşatmış olsaydı nasıl bir tepki verirlerdi? Türkiye'nin etrafını terör örgütleri kuşattı ve yapılan harekatın doğru olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden bu mitingi organize ediyoruz." şeklinde konuştu.

"Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik" mitingi pazar günü 13.00'da başlayacak.

Muhabir: Yusuf Hatip

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER