banner370

Setcard Genel Müdür Yardımcısı Sekman:

- "Sosyal hakların vergi muafiyeti ile desteklenmesi, iş dünyasını ve çalışanını ciddi manada mutlu ediyor. Aynı zamanda bu sistemler devletin en önemli vergi toplama araçlarından biridir"

Setcard Genel Müdür Yardımcısı Sekman:

İSTANBUL (AA) - Setcard Genel Müdür Yardımcısı Hülya Sekman, sosyal hakların vergi muafiyeti ile desteklenmesinin, iş dünyasını ve çalışanını ciddi manada mutlu ettiğini belirterek, "Aynı zamanda bu sistemler devletin en önemli vergi toplama araçlarından biridir." ifadesini kullandı.

Setcard'dan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Sekman, Gelir Vergisi Kanunu'nun 23. maddesinin 8 numaralı bendinde yer alan, yemek bedeline ilişkin istisna tutarın,15,12 liradan 2018 takvim yılında uygulanmak üzere net 17,25 lira (KDV dahil) olduğunu dile getirdi.

Sekman, Setcard olarak çalışanları motive eden, şirketlere yüzde 90'a varan indirim sağlayan ve elektronik altyapısı ile kayıt altına alarak vergi üreten bir sistemi yönetmekten mutlu olduklarını ifade etti.

Sosyal hakların vergi muafiyeti ile desteklenmesinin, iş dünyasını ve çalışanını ciddi manada mutlu ettiğini belirten Sekman, "Aynı zamanda bu sistemler devletin en önemli vergi toplama araçlarından biridir." değerlendirmesinde bulundu.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER