banner377

Suudi Arabistan'ın en yoğun 3 günü

Lübnan Başbakanı Hariri'nin istifasını Suudi Arabistan ziyaretinde duyurmasıyla başlayan gelişmeler dünya gündemine damgasını vurdu.

Suudi Arabistan'ın en yoğun 3 günü

RİYAD (AA) - Suudi Arabistan cumartesi gününden itibaren art arda gelen haberlerle hem ülke tarihinin en yoğun 72 saatini yaşadı, hem de dünya gündemine damgasını vurdu.

Suudi Arabistan'da 'yolsuzluktan' çok sayıda bakan görevden alındıSuudi Arabistan'da prens ve üst düzey yetkilileri taşıyan helikopter düştüSuudi Arabistan'daki gözaltı dalgası

Lübnan Başbakanı Saad Hariri'nin Suudi Arabistan ziyaretinde istifasını duyurmasıyla başlayan sıcak gündem, Yemen'deki Husilerin Riyad Havalimanı'na yönelik balistik füze saldırısıyla devam etti.

Ardından Kraliyet kararnamesiyle Veliaht Prens Muhammed bin Selman başkanlığında Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu kurulduğu bildirildi ve aralarında prens ve bakanların da olduğu çok sayıda üst düzey devlet yetkilisi ve iş adamı gözaltına alındı.

Gündem yoğunluğu pazar günü Prens Mansur bin Mukrin ve beraberindeki heyeti taşıyan helikopterin düşmesi ile devam ederken, İran'a karşı sert açıklamalar ve son olarak pazartesi günü Yemen'in tüm kara, hava ve deniz sınırlarının kapatıldığı haberi geldi.

Muhabir: Ramazan Turgut

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER