banner370

Ziraat Katılım 200 milyon TL kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi

- Ziraat Katılım Genel Müdürü Özdemir: - "Ziraat Katılım bugün onuncu kira sertifikası ihracını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Bundan önceki ihraçlarımızda olduğu gibi bugün gerçekleştirdiğimiz 200 milyon TL kira sertifikası ihracımıza gelen yüksek talep, Ziraat Katılım’ın güçlü sermaye yapısına, aktif kalitesine ve ülkemiz ekonomisine duyulan güvenin artarak devam ettiğini göstermektedir"

Ziraat Katılım 200 milyon TL kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi

İSTANBUL (AA) - Ziraat Katılım ve iştiraki Ziraat Katılım Varlık Kiralama AŞ, 200 milyon TL tutarlı kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Ziraat Katılım ve iştiraki Ziraat Katılım Varlık Kiralama AŞ 200 milyon TL tutarlı kira sertifikası ihracını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Ziraat Katılım, dün gerçekleştirilen bu ihraç ile 104 gün vadeli 200 milyon TL fonlama temin etmiş oldu.

Türkiye’nin kamu sermayeli ilk katılım bankası olan Ziraat Katılım’ın, faaliyetine başladığı 29 Mayıs 2015 tarihinden bugüne, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) alınan 1,5 milyar TL tutarlı ihraç tavanı kapsamında nitelikli yatırımcılara gerçekleştirdiği kira sertifikası ihracı toplamda 1,15 milyar TL’ye ulaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir, kira sertifikası ihracına gelen talepten memnun olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Ziraat Katılım bugün onuncu kira sertifikası ihracını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Bundan önceki ihraçlarımızda olduğu gibi bugün gerçekleştirdiğimiz 200 milyon TL kira sertifikası ihracımıza gelen yüksek talep, Ziraat Katılım’ın güçlü sermaye yapısına, aktif kalitesine ve ülkemiz ekonomisine duyulan güvenin artarak devam ettiğini göstermektedir. Ziraat Katılım olarak sektörün öncüsü olma vizyonumuz ile önümüzdeki dönemde de ülkemiz adına hep beraber çalışmaya, katılım bankacılığının ruhunu temsil eden 'Paylaştıkça daha fazlası' ilkemizle büyümeye devam edeceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER