400 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yasa dışı yollardan yurda sokulduğu tespit edilen yaklaşık 400 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. Kepek çuvalları ile etrafı kapatılan olayla ilgili kamyon şoförü gözaltına alındı.

400 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

Alınan bilgiye göre Erzincan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerinin Erzincan - Erzurum karayolunun 3'üncü kilometresinde yaptıkları uygulamada 76 plakalı aracı durdurdular. Hayvan yemi olarak kullanılan kepek çuvalları ile etrafı kapatılan sigara dolu kamyon Erzincan Emniyet Müdürlüğü araç parkına çekildi. Olayla ilgili araç şoförü M.C. (44) yakalanarak gözaltına alındı. Elveda24 adı verilen operasyon Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı görevine atanan Erzincan Emniyet Müdürü Mehmet Tüzel’e ithaf edildi.
Olay yerinde inceleme yapan Erzincan Emniyet Müdürü Mehmet Tüzel bir açıklama yaparak tek parti olarak ilk kez bu kadar büyük rakamda sigara ele geçirildiğini belirtti. Tüzel ;” Erzincan emniyet Müdürlüğünde şu ana kadar tek partide yakaladığımız en büyük parti bir kamyon dolusu sigara aldık. İçerisinde farklı markalarda 7 çeşit sigara var. Kamyonun her tarafı sigara dolu kepek çuvalları ile sadece kamufle etmeye çalışmışlar. Son halinde de arkadaşlarımızın hassas çalışmaları neticesinde ortaya çıkarmış oldukları netice sonunda bu başarı elde edilmiştir. Erzincan emniyet müdürlüğümün son gününde böyle bir başarıya imza attıkları için arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER