banner377

AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut, Mevlid Kandili mesajı‏

AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut, Mevlid Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayarak, Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini diledi.

AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut, Mevlid Kandili mesajı‏
İl Başkanı Orhan Bulut mesajında,  22 Aralık Salı gününü Çarşambaya bağlayan bu gecenin, alemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Muhammed Mustafa (S.A.V)'in dünyaya gelişinin 1445'inci yıl dönümü vesileyle, bütün İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Mevlit Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tıpkı peygamber efendimizin dünyaya ilk gelişi gibi hayırlar getirmesini, ve yolumuzun aydınlanmasını diliyorum.


Peygamberler zincirinin son halkası olan Peygamberimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli olayıdır. Kandil günleri kardeşlik bağlarımızı güçlendiren müstesna günlerdir. Bu günlerde uzak yakın akrabalar, dostlar aranmalı, kandilleri tebrik edilmelidir. Dargınlıklar, kırgınlıklar sona erdirilmeli, varsa etrafımızdaki ihtiyaç sahibi kimselere yardım edilmelidir."ifadelerini kullandı.


PEYGAMBERİMİZ MUHAMMED-ÜL EMİN'Dİ

Bulut mesajının devamında şunları kaydetti:"Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) Allah'ın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi; güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. O, insanların en hayırlısı idi, herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin'di. Onun yaşayışı, onun hadis-i şerifleri, onun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır. Bu mübarek gece vesilesiyle Peygamber Efendimizi daha yakından tanımanın ve çocuklarımızı O’nun sevgisi ile yetiştirmenin gayreti içerisinde olmak temennisiyle, Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini diliyor, Erzincan’lı  hemşehrilerimizin İslam aleminin Mevlid Kandili'ni tebrik ediyor, sağlık, sıhhat ve huzur içerisinde, sevdikleriyle beraber nice kandiller geçirmelerini temenni ediyorum dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER