Akif fotoğraflarla anıldı

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri kapsamında program düzenleyen İl Halk Kütüphanesi, Mehmet Akif Ersoy ile ilgili fotoğraf ve resim sergisi düzenledi

Akif fotoğraflarla anıldı
 İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u 91’inci yılında anarken Milli Şair için çeşitli programlar düzenlendi. Düzenlenen resmi törenlerin haricinde Erzincan İl Halk Kütüphanesi tarafından Mehmet Akif Ersoy’un yer aldığı 35 Fotoğraf ve bu kadar da resmin yer aldığı sergi düzenlendi. Fotoğraf ve resimlerin yanında Akif’e ait yazılı eserlerde görücüye çıktı.

            İl Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen serginin açılışını Erzincan Valisi Selman Yenigün, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şafak yaptı. Bir çok davetlinin de katıldığı sergide Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’a ait eserler bir bir incelendi. Burada Milli Şair Akif’in eski 100 Türk Lirası’nın üzerine basılmış resminin de yer aldığı parayı özenle inceleyen Vali Selman Yenigün, bununla gurur duyduğunu dile getirdi.

            Sergi açılışının yanında kütüphanede gezi ve incelemede bulunan davetliler kütüphane hakkında bilgiler aldıktan sonra sergiyi düzenleyen Kütüphane yetkililerine teşekkür ettiler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER