banner393

Ankara’da Erzincanlılar Buluşması

Erzincan Dernekleri Federasyonu’nun organize ettiği “ Erzincanlılar Buluşması” açık büfe kahvaltıda hemşerilerimiz bir araya geldi.

Ankara’da Erzincanlılar Buluşması
 Dört yüzün üzerinde hemşerimizin yanında kahvaltıya, Erzincan milletvekillerimiz Sabahattin Karakelle, Serkan Bayram, eski İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, DHM eski Genel Müdürü Orhan Birdal, Tuğgeneraller Zafer Koç ve Uğur Buldu, İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Salih Yılmaz, İşadamları Saim Tavşanoğlu ve aydın Alptekin de katıldı.

İller Bankası Sosyal Tesislerinde gerçekleşen buluşmada Milletvekillerimiz Sabahattin Karakelle ve Serkan Bayram masaları ziyaret ederek hemşerilerimizle sohbet etti. 

Kahvaltıda bir konuşma yapan Federasyon Başkanı Selahattin Ayvaz, hemşerilerimize hoş geldiniz diyerek şunları söyledi.

 “ Erzincanlılar Buluşması” adıyla artık geleneksel hale gelen kahvaltımızda,  Ankara’da yaşayan hemşeriler olarak yine bir arada olmaktan dolayı mutluyuz.

Bugünkü buluşmamızın bir başka amacı daha var;

Federasyon olarak hemşerilerimiz için her geçen gün kendimizi yenilemek, karşınıza yeni projelerle çıkmak en büyük hedefimiz…

Bugün bir projemizin daha hayata geçtiğini sizlere duyurmaktan mutluyum.

 Biliyorsunuz; Federasyonumuzun hazırladığı Pastacılık ve Girişimcilik kursu projesi, İçişleri Bakanlığının Prodes kapsamında kabul edildi.

 Bu proje gereği 50 ev hanımına eğitim verilecek ve başarılı olanların ticari faaliyetlerine destek olunacaktır. Bu amaçla çeşitli duyurular yaparak, Federasyonda toplantılar düzenleyerek kayıtları başlattık.

Aslında bu toplantıda da kursun tanıtımını yapacak ve son kayıtları alacaktık.  Fakat kontenjanın çok üstünde talep geldiği için kursla ilgili tanıtım yapmıyoruz.  Yine de Pastacılık ve özellikle Erzincan yemekleri konusunda ticari beklentisi olan hanımları kontenjan dışından da olsa kursa almayı planlıyoruz. 

 Ankara’da bir eksikliğimiz var. Erzincan’ın yöresel yemeklerini ticari alana taşıyamıyoruz. İnşallah kurs içinde yer alan Erzincan Yemekleri eğitimi ile Federasyondan başlamak üzere, ticari anlamda uygulamaları hayata geçiririz.

Değerli Hemşerilerim

Malumunuz Federasyon olarak yıl boyunca çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Sosyal Gruplarla Dayanışma toplantıları; köy, ilçe, aynı okul mezunları, hanımlar, gençler, ortak anıları olanları toplantılarla bir araya getiriyoruz.

“ ERDEF’te Hasbıhal” programı ile alanında uzman hemşerilerimiz toplantılarda değişik konuları anlatıyor. İftar, kahvaltı, aşure, İlçeler arası futbol turnuvası, panel gibi etkinliklerin yanında, Erzincan’ı tanıtmak amacıyla değişik illerde fuarlara katılıyoruz. Kurduğumuz mesaj sistemi ile hemşerilerimize vefat ve hastalık gibi konularda bilgi aktarıyoruz.

Değerli Hemşerilerim

Tüm bu çabalarımız Erzincanlıya layık bir sivil toplum kuruluşu olma gayretidir. Birey olarak her birimiz mutlu ve mesut olabiliriz. Ancak bizler aynı zamanda      “ Büyük Erzincan ailesinin”  birer ferdiyiz.

Birey olmak kadar ait olmak, o sorumluluğu taşımakta bizler için mutluluk kaynağı olmalıdır. Erzincan anlatılırken duygulanmak, türkülerimizi dinlerken hüzünlenmek bizlerdeki “memleket sevgisinin, sıla bağının canlılığını göstermektedir.

İşte biz sizin bu sevginizden, sizin bu ilginizden yola çıktık. Sizin ferasetinizle, sağduyunuzla, değerlerinizle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Birlik ve beraberliğimizin en güzel örneği burada yaşanıyor.

 Erzincan’ dan  hemşerilerimizin seçtiği iki milletvekili de aramızda. İstanbul eski milletvekilimiz burada. Müsteşarımız, genel müdürlerimiz, işadamlarımız bizlerle. Bu dönemi Erzincan için şanslı bir dönem olarak görüyoruz. İnşallah Sayın Bakanımız Binali Yıldırım’ın önderliğinde daha güzel çalışmalar gerçekleştirilir. Milletvekilimiz Sayın Sabahattin Karakelle Erzincan’ı tüm yönleri ile bilmektedir. Milletvekilimiz Sayın Serkan Bayram, gurbette ve sılada yaşayan hemşerilerimizi anlayacak birikime sahiptir. Bu dönem Sivil toplum kuruluşları olarak enerjimizi birlik ve beraberlik içinde Erzincan ve Erzincanlı için daha yararlı çalışmalara harcamak istiyoruz. Seçim bitmiştir. Şimdi iş üretmek ve yararlı olmak zamanıdır. Bunu da birlikte yapabiliriz.

Değerli hemşerilerim

Sizler bu birlikteliği en güzel şekilde yaşıyorsunuz. Sizlerin faaliyetlerimize gösterdiğiniz ilgi ile, toplantılarımıza katılımınız ile bizlere büyük destek veriyorsunuz.

 İlginizin ve desteğiniz devam etmesini diler,  Hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER