Başkan Çakır'dan 23 Nisan Kutlama Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 92.yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, tüm çocukların bayramını kutladı.

Başkan Çakır'dan 23 Nisan Kutlama Mesajı
 Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 92. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, tüm çocukların bayramını kutladı.

Başkan Çakır yazılı açıklamasında, Bundan 92 yıl önce kurulan devletimizin temelleri atılırken, milli irade ön plana çıkmış ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Atatürk bu devletin yönetiminde hakimiyeti kayıtsız şartsız bu millete bırakmıştır. Şanlı tarihimizi, milletimize kazandırdığı zaferlerle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu kıvancını tüm Türk halkı ile paylaşmış, kazanılan her başarıyı Cumhuriyet gibi bir yönetim şeklini tercih ederek milletimize armağan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da bu armağanların en güzel ifadelerinden biridir. 23 Nisan 1920 günü ilan edilen Millet Hakimiyeti, kutsal şehit kanları ile kurulan bu devletin yapı taşı olmuştur. Millet iradesi dışında hiçbir güç, milletimiz ve devletimiz üzerinde hak ve yaptırım iddia edemez.

Siz çocuklar dünyanın en şanslı çocuklarısınız. Büyük Atatürk, 23 Nisan'ı sizlere armağan ederken, sizlerin bu ülkenin geleceği olduğunuzu görüyordu. Sizlere düşen en önemli görev, başta Cumhuriyetimiz olmak üzere, ecdadımızın bu millete miras bıraktığı tüm değerleri korumak ve sahip çıkmaktır. Geleceğin gelişmiş ve dünyada önemli bir güç haline gelmiş Türkiye'sini sizler kuracaksınız. İnanıyorum ki; Türk Çocukları sadece bu milletin ya da bu devletin değil Dünya'nın geleceğine sevgi, barış ve dostluk ışığı yayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve hemşehrilerimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER