Bitkisel Ürünlere Rağbet Arttı

Bitki ve baharatlara yönelen vatandaşlar, sonbahar ve kış aylarında en sık rastlanan nezle, grip gibi hastalıklara karşı direnç arttırıcı, bitkisel ürünleri tercih ediyor.

Bitkisel Ürünlere Rağbet Arttı

 Havaların soğumasından ötürü gribal enfeksiyonlara karşı önlem alınması gerektiğini söyleyen Aktar Murat Kılvan, "Havalar soğuduğundan dolayı gribal enfeksiyonlarda artış oldu. Bunun için halkımıza soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlardan korunmak için tavsiye edeceğimiz ürünlerimiz var. Özel bir karışım olan bronşit çayını vatandaşlarımıza tavsiye ediyoruz. Ayrıca bu tür hastalıklara yakalanmamak için bağışıklık sistemimizi korumamız gerekiyor. Bunun içinde çörek otunun kullanılması gerekmektedir. Çörek otunu 7’den 70’e bütün vatandaşlarımıza tavsiye ediyoruz. Bağışıklık sisteminin korunması ve güçlendirilmesi hastalıklara karşı direncimizi artırmaktadır." dedi.

 Her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı çörek otu kullanılması tavsiyesinde bulunan Aktar Murat Kılvan, bu şekilde vücudun hastalıklara karşı koruma altına alındığını belirtti. Kış aylarında bronşit çayı gibi özel çayların tüketilmesi gerektiğini vurgulayan Murat Kılvan, bal, pekmez ve süzme çiçek balı tüketilmesinde de fayda olduğunu ifade etti.Son zamanlarda vatandaşların bitkisel ilaçlara olan ilgisinin arttığını söyledi. Murat Kılvan, “Vatandaşlarımız bitkisel ilaçlarla tedavi olma şeklini daha çok benimsiyorlar. Biz de aktarlar olarak müşterilerimize gereken ilgi ve önemi gösterip, şikayetleri doğrultusunda hazırlamış olduğumuz bitkisel karışımları kullanmalarını öneriyoruz. Bu bitkileri ise yurt içi ve yurt dışından temin ediyoruz. Kış aylarında kuşburnu çayı içilirse bol miktarda C vitamini içerdiğinden dolayı bağışıklık sistemini güçlendir. Doğal olarak gribal enfeksiyonlara karşı da koruyucu özellik taşır” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER