Enerji Tasarrufu Haftası Kutlanıyor

Enerji Tasarruf haftası münasebetiyle ilgili olarak Tedaş-Aras Erzincan İl Müdürü Erdoğan Murat En ucuz enerjinin, tasarruf edilen enerji olduğunu söyledi.

Enerji Tasarrufu Haftası Kutlanıyor

 Enerji Tasarruf haftası münasebetiyle ilgili olarak Tedaş-Aras Erzincan İl Müdürü Erdoğan Murat En ucuz enerjinin, tasarruf edilen enerji olduğunu söyledi.

 

 

11-18 Ocak tarihleri arasında vatandaşların enerji tasarrufunda bilinçlenmesini sağlamak amacıyla kutlanan Enerji Tasarruf Haftasıyla ilgili olarak Tedaş-Aras Erzincan İl Müdürü Erdoğan Murat enerjinin israf edilmeden kullanılması gerektiğinin belirtti. Murat ; “Yaşantımızın en önemli unsurlarından biri enerjidir. Enerji, iş yapabilme gücüne denir. Günlük yaşantımızda kullandığımız başlıca enerji kaynakları, elektrik, su, doğalgaz, petrol ve kömürdür. Yaşamın devam etmesinde, insanların ve diğer canlıların kullandığı, vazgeçilmez olan maddelerin tüketiminde dikkatli davranma, gereği kadar kullanma, idareli tüketmeye tasarruf denir Bu enerji kaynaklarının akılcı, israf edilmeden, gerektiği kadar ve verimli kullanılması için ve bu bilincin yaygınlaşması adına her yıl ocak ayının 2. haftası "Enerji Tasarrufu Haftası" olarak kutlanır. Üzerinde yaşadığımız dünyada, insanların ve diğer canlıların yaşamsal olarak kullandıkları, bütün kaynakların, tükenen cinsten kaynaklar olduğunu, düşünecek olursak, bu yaşamsal Kaynakların bir gün tükeneceği kaçınılmaz bir sondur. Tüketilen enerji içerisinde en yaygın biçimde kullanılan Elektrik Enerjisinin israf edilerek gereksiz kullanılması halinde ülkemize ve dolayısıyla ülke insanımıza büyük zarar verecektir. Bir bütünlük içerisinde halkımızın kendi çapında yapacağı tasarruf, ülke bazında büyük rakamlara ulaşacak, tasarruf edilen enerjinin üretimindeki maliyetler başka kaynaklara aktarılarak yeni yatırımlar yapılabilecektir. Ülkemizin ve bizlerin zarar görmemesi için bu kaynakların verimli ve tutumlu bir şekilde kullanılması şarttır. Bu amaçlar doğrultusunda; En ucuz enerjinin, tasarruf edilen enerji olduğunu, Üretimdeki sürekliliğin, enerjideki tutumla olduğunu, enerjinin daha güçlü atılımlar için bir birikim olduğunu, Gereksiz harcanan enerjinin, kaybedilen emek olduğunu, unutmayalım” diye konuştu. Hafta münasebetiyle vatandaşları bilgilendirmek amacıyla çeşitli yerlere hafta ile ilgili pankartlar asıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER