Gondol İhalesi Yapıldı

Ergan dağı projesi kapsamında Yaylabaşı ile telesiyej arasındaki ulaşımın sağlanması amacıyla kurulacak Gondol ihalesi bu gün Özel İdare toplantı salonunda yapıldı.

Gondol İhalesi Yapıldı

 Yıllar önce hayal proje olarak görünen ancak yıllar içerisinde zaman zaman unutulan zaman zaman hatırlanan Ergan Dağı projesinde sona doğru yaklaşılıyor. Projenin ilk etabında ve en önemli yerini teşkil eden telesiyej sistemi kuruldu. Telesiyej sisteminin yanı sıra Yaylabaşı beldesi ile telesiyejlerin başlayacağı göl bölgesine gondol sistemi için start verildi. Sistem için İl Özel İdaresi Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihale yapıldı.
Yol çalışmasının tamamlanmasının ardından, 2010 yılı Haziran ayında telesiyej ihalesinin bitirilmesi ile birlikte telesiyej direkleri hızla yerleştirildi. Telesiyejlerin kurulma çalışmalarının tamamlandığı Ergan Dağında, vatandaşların rahatlıkla telesiyej bölgesine çıkmaları için gondol sistemi kuruluyor. Gondol sistemi için İl Özel İdaresinde ihale yapıldı. Vali Yardımcısı ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Abdullah Çiftçi Başkanlığında yapılan ihale için 5 firma dosya aldı. 4 firmanın ihale için müracaatta bulundu. 1 firmanın geçici teminatı sağlayamaması nedeniyle elendi. 3 firmanın kapalı zarf usulü ile katıldığı gondol ihalesinde, Leitner ve Grand Yapı ortak girişimi, ikinci teklifler sonucu verdikleri 8 milyon 489 bin lira anahtar teslimi, götürü bedelle ihaleyi aldı. Gerekli protokollerin ve incelemelerin yapılmasının ardından, İhale komisyonunun vereceği karar sonucuna göre Ergan Dağı Kayak Merkezi Gondol Sistemi çalışmalarına başlanılacak.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER