banner362

Memur-Sen gazetecilerle bir araya geldi

Memur-Sen Erzincan İl Başkan ve yönetim kurulu üyeleri Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle görev yapan basın mensuplarıyla yemekte bir araya geldi.

Memur-Sen gazetecilerle bir araya geldi

 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Memur-Sen İl Başkanı Temel Çiçek, sendika yönetim kurulu ve bağlı sendika başkanları ilde görev yapan gazetecilerle yemekte bir araya geldi. Yemeğe Memur-Sen İl Başkanı Temel Çiçek, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Oktay Kılınç, Eğtim Bir - Sen  Şube Başkanı  Nebi Gül, Diyanet-sen Şube Başkanı  Zakir Yıldız ile ilgili sendikaların başkanları ve Erzincan'da görev yapan gazeteciler katıldı.

 Yemekte bir konuşma yapan Memur-Sen İl Başkanı Temel Çiçek, “Bu yıl sadece görev yaparken çeşitli nedenlerle 103 gazeteci hayatını kaybetti. Son olarak ta Van depreminde iki meslektaşınız gölcük altında kaldı. Onlara Allahtan rahmet diliyorum. Demokratik, şeffaf ve açık bir toplum olma ve bu niteliklere sahip bir toplumun yaşatılmasında en önemli pay basına ve basın çalışanlarına aittir. Dolayısıyla basın çalışanlarının çalışma şartlarının ve özlük haklarının   iyileştirilmesi özgür ve tarafsız basın için gereklidir. Gazeteciler zihinsel ve bedensel olarak yıpratıcı bir görevi  fedakarlıkla yerine getirmektedirler. Vatandaşla kurumlar ve devlet arasında önemli bir kanalı, haberleşmeyi sağlayan basın çalışanlarının bu görevlerinin diğer mesleklerde bulunmayan tehlike ve riskler  taşıdığını biliyoruz. Görevi başında hayatını kaybeden gazetecilere bu gün dolayısıyla rahmet diliyoruz. Türkiye'nin demokratikleşmesinde ve milletimizin doğru ve tarafsız habere ulaşmasında mesleğini gerçekleştiren basın mensuplarının günlerini kutluyorum, sağlıklı ve mutlu bir hayat temenni ediyorum. Akif İnan'ın sendikal mirasını büyütmenin, Memur-Sen'i Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu haline getirmenin gururunu yaşıyoruz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER