banner362

Öğrencileri taşıyan minibüs devrildi 2 ölü 12 yaralı

Erzincan'ın Tercan ilçesinde üniversite öğrencilerini taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu 2 öğrenci öldü, 12 öğrenci yaralandı.

Öğrencileri taşıyan minibüs devrildi 2 ölü 12 yaralı

Edinilen bilgiye göre, Erzincan Üniversitesi Tercan Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Bölümü birinci sınıfta öğrenim gören öğrenciler, Tercan'daki arkadaşlarının doğum günü kutlamasının ardından A. P. idaresindeki 24 DA 880 plakalı otobüsle Tercan Baraj Gölü'ne geziye gitti. Öğrencileri taşıyan otobüs, baraj gölüne yaklaştığı sırada direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrilerek şarampolde sürüklenmeye başladı. Kazada, devrildikten sonra bir süre sürüklenen midibüste bulunan Erzincan Üniversitesi Tercan Meslek Yüksekokulu öğrencileri Saray Yoldaş ile Birgül Üstebay yaşamını yitirdi. Araçta bulunan 12 öğrenci yaralandı. Yaralanan öğrencilerden Ömer Uçan, Tuğba Gül ve Yusuf Yıldızlı Erzurum'a sevk edildi. Diğer yaralılar Faruk İder, Sedat Kasırga, Yusuf Altay, Kübra Budak ve 5 öğrenci ise Erzincan'daki hastanelerde tedavi altına alındı.
Bu arada Erzincan Valisi Selman Yenigün, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ve AK Parti İl Başkanı Salih Eğinlioğlu’da Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan yaralıların durumu hakkında bilgi aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER