Yıldırım’dan Kandil Kutlaması

AK Parti Erzincan Kadın Kolları Başkanı Nermin Yıldırım Mevlid Kandili münasebetiyle ilgili olarak kutlama mesajı yayınladı.

Yıldırım’dan Kandil Kutlaması

 Mevlid Kandili münasebetiyle ilgili olarak yapılan açıklamada Yıldırım “ Bu gece yıpranmış, katılaşmış gönülleri rahmet meltemiyle yeşerten eşsiz peygamberimizin dünyayı alemleri şereflendirdiği gecedir.

Sevgili peygamberimiz hiç şüphe yok ki, ‘ben insanım’ diyen herkes için, her konuda kusursuz bir örnek, mükemmel bir ölçüdür. Yüce dinimiz tüm insanlara kucak açarak iyi ahlakı, doğruluğu, barışı ve hoşgörüyü esas almıştır. Yüce Allah'ın ilahi mesajlarını insanlığa iletmek üzere gönderdiği, peygamber halkasının son temsilcisi olan peygamber efendimizin doğumu, tarihin akışını değiştiren kutlu bir olaydır. İslam ülkelerin ve tüm dünyanın derin acılar yaşadığı günümüzde peygamberimizin sunduğu mesajlara kulak vermeye ve ortaya koyduğu yüksek ahlakı örnek almaya daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Dinimizin bütün güzelliklerini peygamberimizde görmek mümkündür. Peygamberimiz sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlar için model konumundadır. Bu duygu ve düşüncelerle , Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan Mevlid Kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini, O’nu ve insanlığa getirdiği en büyük hediye olan dinimizi yakından tanımamıza ve çağrısı etrafında birleşmemize vesile olmasını Yüce Mevlâ’dan niyaz eder, herkesin Mevlid Kandilini kutlarım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER