Kategoriler

Nehaber24.com

Eneryagaz Gaz Dağıtımı ve Refahiye Meslek Yüksekokulu Temel Atma Töreni

- Başbakan Yıldırım: (1) - "Refahiye doğalgazla buluşuyor. Refahiye'nin temiz havası daha da temiz hale geliyor"

ERZİNCAN (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, "Refahiye doğalgazla buluşuyor. Refahiye'nin temiz havası daha da temiz hale geliyor." dedi.

Başbakan Yıldırım, Refahiye Meydanı'nda düzenlenen "Eneryagaz Gaz Dağıtımı ve Refahiye Meslek Yüksekokulu Temel Atma Töreni"ndeki konuşmasında, hemşehrilerini "Can kardeşlerim, hökümetin güzel insanları" sözleriyle selamladı.

Yıldırım, "Bugün doğduğum, büyüdüğüm, acı tatlı hatıralarımın olduğu, havasını soluduğum, soğuk sularını içtiğim, iklimi sert, insanı mert hökümetin güzel insanlarıyla beraberim." diye konuştu.

Bu sırada alandaki vatandaşların "Hökümet seninle gurur duyuyor" sloganı üzerine Yıldırım, "Biz sizlerle gurur duyuyoruz." karşılığını verdi.

Erzincan'a dün geldiğini, bugün Sünebeli tünelinde incelemelerde bulunduğunu, oradan Kemaliye'ye geçerek, Kemaliye-Dutluca Yolu'nun temelini attığını belirten Başbakan Yıldırım, 22 kilometrelik yolda iki köprü, 16 tünel yer aldığını, Refahiye, Kuruçay ve İliç'ten geçen yolun Kemaliye üzerinden Malatya ve Diyarbakır'a, oradan da Arabistan'a kadar gideceğini anlattı.

Bu sırada vatandaşların "Yolların kralı Binali Yıldırım" sloganı üzerine Başbakan Yıldırım, "Gençler, yolların kralı olmaz, yolların kuralı olur tamam mı? İlla bir şey diyecekseniz, 'yolların mimarı' olur." ifadesini kullandı.

- "Refahiye doğalgazla buluşuyor"

Bugün Refahiye'deki 500 eve, 20 devlet dairesine, 3 camiye doğalgaz geldiğini vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Refahiye doğalgazla buluşuyor. Refahiye'nin temiz havası daha da temiz hale geliyor. Çocukluğumuzu hatırlıyorum, o teneke sobalar, yanar, bir tarafı tunç olur. Bir tarafınız yanar, bir tarafınız donar, ısınamazsınız. Elhamdülillah devir değişti, imkanlar gelişti. Artık doğalgazla odun, kömür, kül derdi yok. Rahat, sıcakta öğrencilerimiz derslerini çalışacak. Yaşlılarımız ibadetini yapacak ve konfor, rahatlık gelmiş olacak. Her şey Refahiye için her şey Erzincan için her şey Türkiye için milletimiz için. 80 milyon milletimizle vatan evladımızla gurur duyuyoruz."

Millete hizmeti ibadet bildiklerini, "İşimiz hizmet, gücümüz millet diyoruz" anlayışıyla çalıştıklarını belirten Yıldırım, "Ayrıca bugün hayırseverimiz Sayın Özcan Halaç Beyefendi ilçemize, hökümetimize bir meslek yüksekokulu yaptırıyor, onun da temelini atıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun. Hayırseverimize hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

- "Sıra hökümette"

"İnsan odur ki bırakır bu dünyada bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser." diyen Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Allah'a şükür bir eser değil binlerce eserimiz memleketin her köşesinde yükseliyor. Hayırseverimiz Özcan Halaç Bey'in her yıl ülkemizin çeşitli yerlerinde eğitim kurumları yaptırıyor. Bu sene de ilçemizde bunu yaptırmaya karar vermiş. Sağolsun, var olsun. Ayrıca Enerya şirketimize de teşekkür ediyoruz. Üzümlü'ye, Tercan'a doğalgazı verdikten sonra şimdi sıra hökümette. Sağolsun, var olsun."

- "Alçakların huzurunda asla eğilmeyiz"

Konuşması sık sık alandaki vatandaşların sloganlarıyla kesilen Yıldırım, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganı üzerine, "Hemşehrilerim unutmayın, biz sadece Rabbimizin huzurunda eğiliriz, alçakların huzurunda asla eğilmeyiz." dedi.

- "Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak"


15 yıldır aralıksız olarak ülkeye ve millete hizmet etme fırsatını verdikleri için vatandaşlara teşekkür eden Yıldırım, şunları kaydetti:

"Unutmayalım, biz bu yola çıkarken önümüzde liderimiz vardı. Milletin adamı, memleket sevdalısı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bu yola çıktık. Ne dedik? 'İnsanı yücelt ki devlet yücelsin, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.' Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu anlayışla yola çıktık. 15 yıldır durmadık, yorulmadık, yılmadık, ülkemizin kalkınması, gelişmesi için doğudan batıya kuzeyden güneye ülkeyi yollarla donattık. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik ama hökümetliler şunu siz iyi bilirsiniz; yolları böleriz ama Türkiye'yi böldürtmeyiz."

(Sürecek)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Genel
'Darbe başarılı olsaydı bizleri asacaklardı'
Genel
Türkiye Varlık Fonu AŞ Yönetim Kurulu toplandı
Spor
Ziraat Türkiye Kupası'nda rövanş maçlarının programı açıklandı
Genel
İzmir ve Bodrum'da sağanak hayatı olumsuz etkiliyor
Genel
THY İstanbul Havalimanından Adana'ya sefer başlattı
Genel
FETÖ şüphelisinin evinde silah ve mühimmat ele geçirildi
Genel
İsrail güçlerinden Filistin resmi haber ajansı WAFA'ya baskın
Genel
Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu toplandı
Genel
Macron sendika temsilcileriyle görüştü
Genel
2 il için yoğun kar uyarısı