Kategoriler

Nehaber24.com

Erzincan'da Mehmetçik'in Teröristlerle Çatışma Anı Görüntülendi

Erzincan'ın Refahiye ilçesinde, JÖH ve komando birliklerince düzenlenen hava destekli operasyonda, güvenlik güçlerinin "teslim ol" çağrısına ateşle karşılık veren bir terörist etkisiz hale getirildi

Erzincan'ın Refahiye ilçesinde güvenlik güçlerinin "teslim ol" çağrısına ateşle karşılık veren bir teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon Anadolu Ajansı ekibi tarafından görüntülendi.

Bir istihbaratı değerlendiren İl Jandarma Komutanlığına bağlı komando birlikleri ve jandarma özel harekat (JÖH) timlerinin Refahiye ilçesi Söğütlü köyü Koç mezrası kırsalında dün başlattığı operasyon sürüyor.

Helikopter ile savaş uçaklarının da destek verdiği operasyon, bölgede bulunan Erzincan İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Aksoylu tarafından yönetiliyor.

Mehmetçik'in karla kaplı, ormanlık ve sarp bir arazide kararlılıkla yürüttüğü operasyonun detayları da ortaya çıkmaya başladı.

Operasyonda, helikopter ile bölgeye inen birlikler, bir süre yürüyerek arazi arama taraması yaptı. Birlikler, bu sırada teröristlerce ormanlık alanda toprak kazılarak yapılan bir sığınağı tespit etti.

- "Devletin şefkatine sığının"

Birlikleri yöneten albay Aksoylu, terörist bulunduğu anlaşılan sığınağın etrafının askerlerce çevrilmesinin ardından içerideki teröriste, "Devletin şefkatine sığının. Size namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum, teslim olmanız halinde canınıza herhangi bir halel gelmeyecek." şeklinde anons yaparak "teslim ol" çağrısında bulundu.

Güvenlik güçlerinin uyarı ateşi sonrası sığınaktan çıkıp güvenlik güçlerine ateş açan bir terörist, yaşanan çatışmada ölü olarak ele geçirildi. Çatışma sonrası, bölge bir savaş uçağı tarafından da bombalandı.

Yaşanan çatışma anı ise AA ekibi tarafından görüntülendi.

Çatışma sonrası gerekli tedbirleri alarak sığınağa giren Mehmetçik, etkisiz hale getirilen teröriste ait bir kalaşnikof piyade tüfeği, çok sayıda mutfak tüpü, çay, şeker, un gibi bir çok yaşam malzemesi ele geçirdi.

Güvenlik güçlerinin bölgede teröristlere yönelik operasyonu devam ediyor.

Yorumlar

Gökhan Metin kadıoğlu 11 Ay Önce

Bu topraklar da yaşayamayacaklrını bu toptaklara basamayacaklarını bu atanın ekmeği i yemeyeceklerini havasını almYacaklarını suyunu içmeyeceklerini bu vatanı toprağı insanları bölemeyeceklerini hökumet refahiyede analarının amlarını gördüler piç kuruları

Hidayet TOPRAK 11 Ay Önce

Refahiye kırsalında Kahraman güvenlik güçlerimiz tarafından itlaf edilen soysuzlara,sempati ile bakanların dahi akibeti,yine bu soysuz ve kansızlar gibi olacaktır.Ne Mutlu Türküm Diyene.

Metin Öztürk 11 Ay Önce

Yazık Erzincan ve terör benim memleketimde bunlar barinamaz Erzincan milliyetçi bir şehirdir çok yazık açılım müzakere sonuç bu yapma dedik etme dedik it ittir itligini yapar dedik ya neyse Sur ve Nusaybin de yapılanlar tüm güneydoğu da yapılsın

Metin Öztürk 11 Ay Önce

Çok yanlış komutanım ne zarar gelmeyecek sikin anasini orosbu çocuğunun bide bunları yedirip icirecez ceza evinde

seher 10 Ay Önce

bizim memleketimize giren hainlerin çıkışı olmaz belalarını bulurlar

Daha Fazla Haber
Ekonomi
Gerontoloji Sempozyumu, CW Enerji katkılarıyla gerçekleştirildi
Politika
“Amerika'nın terör örgütüyle işbirliğine girmesi utanç verici“
Genel
Suudi Başkonsolosluğuna ait diplomatik plakalı araç otoparkta bulundu
Genel
Birevim'den tasarrufa dayalı ev alma yöntemleri
Genel
Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı başladı
Genel
Kudüs Valisi İsrail mahkemesine çıkarıldı
Genel
'Türkiye ekonomisi kırılgan bir ekonomi değil'
Genel
Kadınlar için başlattıkları proje sayesinde kendi hayaline kavuştu
Genel
ABD'deki Magnitsky yasası Kaşıkçı olayının ardından yine gündemde
Genel
'Her şey bitti dediğimde balyoz seslerini duydum'