Kategoriler

Nehaber24.com

Bağcılar'da müzelere ilgi

İSTANBUL (AA) - Bağcılar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Çanakkale Zafer Müzesi'ni geçen yıl 67 bin 751, Taceddin Dergahı Müzesi'ni ise 35 bin 871 kişi ziyaret etti. Bağcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Bağcılar...

İSTANBUL (AA) - Bağcılar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Çanakkale Zafer Müzesi'ni geçen yıl 67 bin 751, Taceddin Dergahı Müzesi'ni ise 35 bin 871 kişi ziyaret etti.

Bağcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Bağcılar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Çanakkale Müzesi ve Taceddin Dergahı Müzesi yıl boyunca ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Çanakkale Zafer Müzesi'ni geçen yıl 67 bin 751, Taceddin Dergahı Müzesi’ni ise 35 bin 871 kişi ziyaret etti. İki müzede de ziyaretlerin en yoğun olduğu ay ise İstiklal Marşı’nın kabul edildiği ve Çanakkale Zaferi'nin yaşandığı mart ayı oldu.

Bağcılar Belediyesi tarafından 2014 yılında hizmete sunulan Şehitler Parkı ve Çanakkale Zafer Müzesi'nde orijinal Çanakkale savaş materyalleri, 11 adet realistik silikon heykel, Nusret Mayın Gemisi iç bölüm uygulaması, Gelibolu topoğrafyası, dokunmatik Çanakkale Şehitleri ekranı gibi uygulamaları bulunuyor. Müzede 99 yıl önce savaşta kullanılan bir evrak çantasının iç bölümünde bulunan ince örülmüş bir tutam saç da yer alıyor. Top mermileri, Çanakkale Aynalı Çarşı dekorasyonu ile siper alanları da ilgi görüyor. Müze, pazar günleri hariç haftanın altı günü açık.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, müzelere yoğun ilgiden memnun kaldıklarını belirterek, "Tarihimizi unutmamak ve yaşatmak amacıyla açtığımız müzelerin boş kalmadığını görmek bizi sevindiriyor." ifadelerini kullandı.


Yorumlar

Daha Fazla Haber
Genel
Kılıçdaroğlu'na 'Man Adası iddiaları' için yeni tazminat kararı
Sağlık
D vitamini için günde 15 dakika yeter
Politika
Bedelli düzenlemesinin de bulunduğu 'torba teklif' Mecliste
Ekonomi
Savunma sanayisine 'bedelli' katkısı
Genel
MEB Bursluluk Sınavı sonuçlarını açıkladı
Ekonomi
Ustalık belgesi olmayan lokanta açamayacak
Erzincan
Erzincan'da 46 yabancı uyruklu yakalandı
Ekonomi
Samsung QLED TV'ler "stres testi"ni geçti
Genel
Turkven’den dev yatırım
Ekonomi
TV+'ta Dünya Kupası'nda en çok izlenen maçı, final oldu