Kategoriler

Nehaber24.com

Bağcılar'da müzelere ilgi

İSTANBUL (AA) - Bağcılar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Çanakkale Zafer Müzesi'ni geçen yıl 67 bin 751, Taceddin Dergahı Müzesi'ni ise 35 bin 871 kişi ziyaret etti. Bağcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Bağcılar...

İSTANBUL (AA) - Bağcılar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Çanakkale Zafer Müzesi'ni geçen yıl 67 bin 751, Taceddin Dergahı Müzesi'ni ise 35 bin 871 kişi ziyaret etti.

Bağcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Bağcılar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Çanakkale Müzesi ve Taceddin Dergahı Müzesi yıl boyunca ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Çanakkale Zafer Müzesi'ni geçen yıl 67 bin 751, Taceddin Dergahı Müzesi’ni ise 35 bin 871 kişi ziyaret etti. İki müzede de ziyaretlerin en yoğun olduğu ay ise İstiklal Marşı’nın kabul edildiği ve Çanakkale Zaferi'nin yaşandığı mart ayı oldu.

Bağcılar Belediyesi tarafından 2014 yılında hizmete sunulan Şehitler Parkı ve Çanakkale Zafer Müzesi'nde orijinal Çanakkale savaş materyalleri, 11 adet realistik silikon heykel, Nusret Mayın Gemisi iç bölüm uygulaması, Gelibolu topoğrafyası, dokunmatik Çanakkale Şehitleri ekranı gibi uygulamaları bulunuyor. Müzede 99 yıl önce savaşta kullanılan bir evrak çantasının iç bölümünde bulunan ince örülmüş bir tutam saç da yer alıyor. Top mermileri, Çanakkale Aynalı Çarşı dekorasyonu ile siper alanları da ilgi görüyor. Müze, pazar günleri hariç haftanın altı günü açık.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, müzelere yoğun ilgiden memnun kaldıklarını belirterek, "Tarihimizi unutmamak ve yaşatmak amacıyla açtığımız müzelerin boş kalmadığını görmek bizi sevindiriyor." ifadelerini kullandı.


Yorumlar

Daha Fazla Haber
Genel
7 Kez Görüntülendi.
Toronto'da araç yayaların arasına daldı
Politika
3 Kez Görüntülendi.
Soylu'dan 'Adil Öksüz' açıklaması
Genel
3 Kez Görüntülendi.
Çavuşoğlu’dan Avrupalı siyasilere 'ayrılıkçı dil' uyarısı
Erzincan
1305 Kez Görüntülendi.
Erzincan'da otomobilin çarptığı öğrenci ağır yaralandı
Ekonomi
654 Kez Görüntülendi.
İngiltere'den Türkiye'ye tatil rezervasyonları yüzde 84 arttı
Politika
31 Kez Görüntülendi.
'Anayasa değişikliği uyum paketi' Anayasa Komisyonu'nda kabul edildi
Genel
5 Kez Görüntülendi.
Bab'da ilk 23 Nisan kutlaması yapıldı
Genel
5 Kez Görüntülendi.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 23 Nisan coşkusu
Spor
3 Kez Görüntülendi.
Sneijder'e milli takımda jübile maçı
Ekonomi
6 Kez Görüntülendi.
Apple'ın Shazam teklifine AB soruşturması