Kategoriler

Nehaber24.com

Arıcılara 60 milyon liralık destek

Ordu Arıcılar Birliği Başkanı Çiftçi, Türkiye genelinde yaklaşık 47 bin üreticiye 60 milyon lira destekleme ödemesi yapılacağını söyledi.

ORDU (AA) - Ordu Arıcılar Birliği Başkanı Akın Çiftçi, birlik binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, arıcılara ilk defa 2003 yılında "ana arı" adı altında yapılan destekleme ödemesinin 2008 yılından sonra kovan başı verilen destekle devam ettiğini, bu tarihten itibaren arıcılara kovan başına 10 lira verildiğini belirtti.

Türkiye genelinde yaklaşık 47 bin üreticiye 60 milyon lira destekleme ödemesi yapılacağına işaret eden Çiftçi, "Bu para arıcılarımız için son derece önemli. Ocak ayının son haftası ya da şubat ayının ilk haftasında yapılacak bu ödemeyle üreticilerimiz arılarının bakımlarını gerçekleştirebilecek ve genel ihtiyaçlarını karşılayabilecek." dedi.

Çiftçi, arıcıların destekleme parasının çoğunu kovan bakımında kullanacağını kaydederek, "Önümüz ilkbahar. Dolayısıyla arıların da ilkbahar bakımları geliyor. Arıcılarımız arılarının daha fazla beslenmesi için şeker alacak. Kırılan ve bozulan kovanlarını değiştirecek. Bunun için arıcılara bu para ilaç gibi gelecek." diye konuştu.

Çiftçi, ilgili bakanlığın çalışması sonucu bu yıl ana arıya destekleme ödemesi yapılacağını da ifade ederek, üreticilerin ana arı başına 15 lira alacağını, bunun da arıcılar adına son derece önemli olduğunu söyledi.

Muhabir: Hayati Akçay

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Politika
42 Kez Görüntülendi.
AK Parti'ye 2 günde 1873 kişi aday adaylığı için başvurdu
Genel
44 Kez Görüntülendi.
Seçime katılmak için istifa ettiler
Genel
21 Kez Görüntülendi.
ABD Senatosu'ndan Pompeo'nun bakanlığına onay
Spor
14 Kez Görüntülendi.
Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmayacak
Erzincan
1206 Kez Görüntülendi.
Afgan sürücünün kullandığı traktör devrildi: 1 ölü, 1 yaralı
Spor
5 Kez Görüntülendi.
Voleybol'da sezonun şampiyonu VakıfBank
Genel
10 Kez Görüntülendi.
Olaylı derbiyle ilgili 3 tutuklama
Ekonomi
20 Kez Görüntülendi.
Garanti Bankası'ndan ilk çeyrekte 2 milyar lira net kar
Politika
41 Kez Görüntülendi.
CHP'de milletvekili aday adaylığı şartları belli oldu
Politika
569 Kez Görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile BM Genel Sekreteri Guterres görüştü