Kategoriler

Nehaber24.com

Başkentteki eski havagazı fabrikası kaldırıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesince, metruk halde bulunan eski havagazı ve elektrik üretim fabrikası kaldırıldı.

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, bir dönem asbest iddialarıyla gündeme gelen fabrikanın, asbestle ilgili yönetmelik dikkate alınarak söküldüğü ve alanın temizlendiği belirtildi.

Yıkım çalışmalarının, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 6. İdare Dava Dairesi'nin 27 Eylül 2017'de yürütmenin durdurulması kararını kaldırılmasının ardından yeniden başlanıp bitirildiği ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Asbestle ilgili çalışmalarda, sağlık ve güvenlik önlemleri hakkında yönetmelik ve konuyla ilgili yönetmelikler hükümlerine göre asbest söküm uzmanlarından oluşan ekip tarafından söküm ve temizliğe başladık. Çalışmalarımız 2017 yılının mayıs ayı ortasında tamamlandı. 19 Kasım 2017'de fabrikanın 15 noktasından Türkak tarafından yetkili laboratuvarca numune alınarak inceleme yapıldı. 22 Kasım 2017'de laboratuvar sonuçlarının olumlu şekilde gelmesinin ardından fabrikanın metal aksamlarının söküm ve yıkımına başladık. 26 Aralık'ta da söküm, yıkım ve moloz kaldırma çalışmaları bitirilerek, uzun zamandan beri metruk halde bulunan eski Havagazı ve Elektrik Üretim Fabrikasının yıkım süreci tamamlanmış oldu."

Muhabir: Ayşe Şensoy

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Genel
Atina'dan Moskova'ya 'diplomat' yanıtı
Politika
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı istifa etti
Spor
Dünyanın en değerli spor kulübü değişmedi
Spor
Fenerbahçe'den 3 gollü galibiyet
Ekonomi
e-ticaret devinden tarihi rekor
Spor
Galatasaray'dan tatsız prova
Genel
Boris Johnson'dan hükümete Brexit eleştirisi
Genel
Yurt dışında yakalanan FETÖ'cülerden Salih Zeki Yiğit tutuklandı
Genel
Kızılay'a kan bağışı 15 Temmuz'da iki katına çıktı
Spor
Fenerbahçe'nin yeni sezon formaları açıklandı