Kategoriler

Nehaber24.com

Kayak Temel eğitimi sona erdi

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesinde 6–15 yaşlarındaki öğrencilere sömestir tatilinde Ergan Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde kayak temel eğitimi verildi.

Erzincan'da, 6–15 yaşlarındaki  öğrencilere sömestir tatilinde Ergan Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde kayak temel eğitimi verildi. Kursu başarı ile tamamlayan öğrencilere katılım belgesi verildi.

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce 6–15 yaşlarındaki öğrencilerin kayak sporunu öğrenmesi için Ergan Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde kayak temel eğitim kursu açıldı. Okulların tatil olması fırsat bilinerek açılan kursa yoğun ilgi gösteren öğrenciler, hem kayak öğrendi hem de tatilin tadını çıkartılar.

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Burak Mumcu, yaptığı açıklamada, yarıyıl  tatilinin başlamasıyla öğrencilere yönelik kayak kursları açtıklarını belirterek, "Her yıl sömestir tatilinde çocuklarımıza kayak öğretmek, kayak branşını aşılamak ve doğa sevgisini öğretmek üzere yaptığımız kursumuzu bu yıl da başarılı bir şekilde gerçekleştirdik." dedi.

Mumcu, sömestir tatili sonrası da kayak eğitimi için bazı projeleri hayata geçireceklerini vurgulayarak, "Kayak bilmeyen kalmasın projemiz var, sömestir tatilinden hemen sonra başlayacak. İlkokul çağındaki çocuklarımızın tamamını fiziksel aktivite derslerinde buraya getiriyoruz. Burada kayak yapma, kayağı tanıma imkanı ve doğa bilincini aşılamaya çalışıyoruz. İnşallah sömestir tatilinden sonra da hafta içi her gün burası gençlerimizle, çocuklarımızla dolup taşacak. Kayak kurslarımız devam edecek." Dedi.

Kayak eğitmeni Tolga Mumcu da sömestir tatili dolayısıyla açılan kurslarda öğrencilere temel eğitim verdiklerini söyledi. 5+5 olmak üzere 10 gün süren kursu başarı ile tamamlayan öğrencilere kurs katılım belgesi verildi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Ekonomi
Güvensiz 13,5 milyon ithal ürüne geçit verilmedi
Kültür-Sanat
Weinstein 1 milyon dolar kefaletle serbest bırakıldı
Genel
Şehirlerin güvenliği için metruk binalar yıkılıyor
Politika
MHP Genel Başkanı Bahçeli: MHP'yi TBMM'de layık olduğu bir mevkiye mutlaka taşıyacağız
Genel
Kartal'daki camilerde ramazan temizliği
Genel
"İGDAŞ karşı ödemeli posta gönderimi yapmamaktadır"
Genel
Siemens akıllı bina sistemleri tedarikçisi Enlighted'ı satın alıyor
Ekonomi
Kaçak geçiş cezalarına indirim yürürlükte
Spor
Kenan Karaman: Milli takımda oynamak benim için ayrı bir duygu
Genel
KDK'nin 'dostane çözümü' mağduriyetleri giderdi