Kategoriler

Nehaber24.com

Erzincan'da Doğu Ekspresi yolcularına mehteranlı karşılama

Son günlerin gözdesi "Doğu Ekspresi" treniyle 17 saatlik seyahatin ardından Erzincan'a varan yolcular mehteran takımının seslendirdiği marşlarla karşılandı

Ankara'dan son günlerde rağbet gören "Doğu Ekspresi" treniyle 17 saatlik yolculuğun ardından Erzincan'a ulaşan yolcular, Erzincan Tren Garı'nda mehteran takımının seslendirdiği marşlarla karşılandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ'nin "Doğu Ekspresi" treni, dün saat 18.05'te Kars'a gitmek üzere 400 yolcusuyla Ankara'dan yola çıktı.

Ülkenin en eski demiryolu hatlarından birini kullanarak Kırıkkale, Kayseri ve Sivas'ın ardından öğle saatlerinde Erzincan Tren Garı'na ulaşan yolcular, garda kendilerini bekleyen Erzincan Belediyesi Mehteran Takımı'nca karşılandı.

Çoğunluğu belediye personeli olan ve 35 kişinin yer aldığı Gürey Telli yönetimindeki mehteran takımı, yolculara seslendirdiği marşlar ile doyumsuz anlar yaşattı.

Mehteran takımının kendilerini karşılayacağını bilmedikleri için şaşkınlık yaşayan yolcular, takımdaki müzisyenler ile fotoğraf çektirdi.

Belediye görevlileri, yolculara tulum peyniri ve lavaş da ikram etti.

Yolcuları karşılayan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Doğu Ekspresi treninin yıllardır hizmet veren ulaşım aracı olduğunu ifade ederek, kente gelen yolcuları sürpriz yaparak mehteran takımıyla karşıladıklarını söyledi.

- "Doğu Ekspresi çok farklı"

Trenle seyahat eden Semra Batur, gazetecilerin soruları üzerine, daha önce Ankara-İstanbul arası hızlı trene bindiğini ancak Doğu Ekspresi'ni çok farklı bulduğunu anlatarak, "Erzincan'da bu ortamı görünce çok mutlu olduk, çok güzel. Karşılama için Erzincan Belediyesine teşekkür ediyoruz, bizim için çok farklı bir etkinlik oldu, çok büyük coşkuyla karşılandık ve hoşumuza gitti." dedi.

Yolculardan Tülin Şahinoğlu da "Samsun'dan geliyorum, Doğu Ekspresi trenine ilk defa bindim ve çok güzel, çok memnun kaldık. Erzincan Belediyesinin hazırladığı gösteri ve karşılama da çok güzeldi, çok memnun olduk." diye konuştu.

Coşkun Öztürk de "Fotoğraf grubu olarak geldik. Bu trenle Kars'a gitmek 10-12 yıllık bir hayalimizdi, onu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Erzincan'daki karşılama ortamı bizi daha da mutlu etti. Tekrar geleceğiz." ifadesini kullandı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Genel
ABD'den Rusya'ya 'seçimlere müdahale' uyarısı
Genel
FIFA Başkanı Infantino: Katar 2022 Dünya Kupası, Arap dünyasının imajını değiştirebilir
Genel
Macron 'Suudi Arabistan'a ambargo' çağrısına sessiz kaldı
Spor
Elif Jale Yeşilırmak'tan gümüş madalya
Genel
Terör örgütü PKK/KCK'nın sözde İsveç sorumlusu yakalandı
Genel
Birleşmiş Milletler'den Kaşıkçı açıklaması
Genel
G7'den Suudi Arabistan'a Kaşıkçı çağrısı
Genel
Hakim ve savcıların terfi sonuçları açıklandı
Spor
Galatasaray, Schalke 04 maçına hazır
Genel
Trump'a Suudi Arabistan ile 'suç ortaklığı' suçlaması