Kategoriler

Nehaber24.com

İsrail'in göstericilere müdahalesinde yaralı sayısı 14'e yükseldi

İsrail askerlerinin, Gazze sınırında ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararının protesto edildiği gösterilere müdahalesinde yaralananların sayısı 14'e yükseldi.

GAZZE (AA) - İsrail askerlerinin ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararını protesto etmek için Gazze sınırında gösteri düzenleyen Filistinlilere müdahalesinde 14 kişinin yaralandığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gazze sınırında düzenlenen gösteriler sırasında biri ağır olmak üzere 14 kişinin yaralandığını ifade etti.

İsrail askerleri, bugün Gazze Şeridi'nin sınır bölgelerinde toplanarak ABD'nin Kudüs kararına tepki gösteren Filistinli gençlere, göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermilerle müdahale etmişti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıdığını duyurduğu 6 Aralık 2017'den bu yana, başta işgal altındaki Doğu Kudüs olmak üzere Batı Şeria'nın çeşitli yerlerinde ve Gazze sınırında gösteriler düzenleniyor.

İsrail askerleri bu gösterilere, göz yaşartıcı gaz ve plastik merminin yanı sıra zaman zaman gerçek mermiyle müdahale ediyor.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Genel
Ralli Şampiyonası 6'ncı yarışında Ford Motorsport Türkiye fırtınası
Genel
İstanbul'da raylı sistem uzunluğu 170 kilometreye ulaştı
Spor
Beşiktaş-Genk maçına Polonyalı hakem
Ekonomi
Koçtaş Fix mağazası Şile'de açıldı
Ekonomi
Upcall'dan Paris'te tatil kazanma fırsatı
Erzincan
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreni (2)
Ekonomi
Citroen, sıfır faize varan fırsatlar sunuyor
Genel
Anadolu Otoyolu'na doğal ses perdesi
Genel
Darbeciler son ana kadar silah ve mühimmat taşımış
Ekonomi
Turkcell'e IPRA Altın Ödülleri'nden iki ödül