Kategoriler

Nehaber24.com

Albaraka Türk Genel Müdürü Utku:

- "Türkiye aleyhine çok fazla olumsuz propaganda yapılıyor, tüm bu olumsuzluklara rağmen Türkiye'ye para giriyor ve buna rağmen ülkemiz muazzam bir potansiyele sahip"

ANTALYA (AA) - Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, "Türkiye aleyhine çok fazla olumsuz propaganda yapılıyor, tüm bu olumsuzluklara rağmen Türkiye'ye para giriyor ve buna rağmen ülkemiz muazzam bir potansiyele sahip." dedi.

Utku, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) Antalya Şubesi tarafından düzenlenen panelde dernek üyelerine, bankacılık ve katılım bankacılığı hakkındaki tecrübesini paylaştı.

Utku, bankacılık sektörünün kar ettiğini ama bunun sebebinin faiz olmadığını söyledi.

Amerika'nın en büyük korkusunun işsizlik, Avrupa'nın enflasyon olduğunu belirten Utku, Türkiye'de ise döviz krizinin sektörü ve ekonomiyi ciddi anlamda etkilediğini, ne olacağının da belli olmadığını ifade etti.

Türk insanının ne kadar tasarruf, yatırım veya ithalat ihracat yaptığını ölçümleyemediklerini kaydeden Utku, "Bunlar kayıt dışı piyasaları ve bankacılık sektörünü çok etkiliyor. Faiz politikasıyla ülkeyi düze çıkarmak mümkün değil, geniş çaplı makro projeler ve politikalar üretmek gerekiyor. Türkiye aleyhine çok fazla olumsuz propaganda yapılıyor, tüm bu olumsuzluklara rağmen Türkiye'ye para giriyor ve buna rağmen ülkemiz muazzam bir potansiyele sahip." dedi.

Utku, dünyada gelişen teknolojik gelişmeler, buna karşı bankaların oluşturabileceği düzenden ve Albaraka Türk tarafından organize edilen "Genç Albaraka" hakkında bilgi verdi.

Konuşmalardan sonra MÜSİAD Antalya Şube Başkan Yardımcısı Süleyman Bilkay, Utku'ya plaket verdi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Genel
Birleşmiş Milletler: Yemen'de 18 milyon kişi açlık tehdidi ile karşı karşıya
Ekonomi
Bakan Varank sanayi üretim endeksini değerlendirdi
Genel
ABD'de pedofiliden suçlu bulunan FETÖ'cü İstanbul'a getirildi
Genel
Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı davasında karar
Genel
Kaşıkçı cinayetinde inkârdan itirafa
Genel
İsrail askerleri Gazze sınırında 40 Filistinliyi yaraladı
Erzincan
Erzincan'da kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi
Politika
AK Parti'de aday adaylığı başvuruları için ek süre
Genel
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Eğitim sorun değil, en büyük çözüm
Genel
UNICEF Arakanlıların geri dönüşünden kaygılı